מדריכים למתופף - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > תופים

תופים כלי הקשה, מקצבים, חברות תופים... הכל הולך!

נושא נעול

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-05-2008, 09:26 PM   #1 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

הודה: 0
קיבל תודה 294 פעמים ב204 הודעות
מוניטין: 19 talik נמצא בדרך המלך

מה המצב, חבר'ה?
החלטתי לפתוח אשכול מדריכים, בו אפרסם מדריכים שלי ושלכם.
המדריכים יופנו למתופפים בכל הרמות ועל התופים והחלקים עצמם.
כדאי לכם לקרוא בעיון, זה ישתלם לכם.

אם יש לכם מדריך, שלחו לי בהודעה פרטית או פרסמו אותו באשכול חדש בפורום והוא יצורף לאשכול הנעוץ אם אתם רוצים.

אם יש לכם שאלות בקשר לאחד המדריכים, או בכלל שאלות, אתם מוזמנים לפנות אליי תמיד בהודעה פרטית, או באשכולות השונים בפורום.

טל.

נערך לאחרונה על ידי talik, 17-05-2008 בשעה 09:34 PM.
talik is offline  
4 המשתמשים הבאים מודים לtalik על התגובה המועילה
!BLACKNOISE - DRUMS! (17-05-2008), cool1001 (07-10-2008), Ilay (27-09-2008), roip02 (02-06-2008)

ישן 17-05-2008, 09:28 PM   #2 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

תרגיל שהייתי עושה כשהייתי קטן וגיליתי שאני מתחיל לנגן ואחרי כמה דקות אני משתגע וכואבות לי הידיים:
הייתי לוקח את ה"מיני מונסטר בוק"- בוחר תרגיל אחד (תרגיל שהוא קל).
מתחיל להתאמן עליו ומסתכל על השעון- אחרי חצי שעה צריך להפסיק.
אבל אז נתקלתי בבעיה- אני ישבתי חצי שעה על תרגיל אחד ובאמצע נתתי מכות על טמטמים ומצילות וזה מאד "שבר" את הקצב, אז פשוט לקחתי את תוף הבס, הסנר וההייהאט והזזתי אותם משאר המערכת- וניגנתי את התרגיל חצי שעה בלי שום הפרעה.
למרות שעדיף לפתח משמעת עצמית ולא להשתולל ולשלוט על עצמנו כשאנחנו מנגנים.

עוד משהו חשוב-
כשאתם מתחילים את התרגיל- תבדקו טוב שהאחיזה של המקלות שלכם נשארת נכונה ולא משתנה- כי בדר"כ עם הזמן האחיזה משתנה...
זאת האחיזה האידיאלית לתרגילים כאלו לדעתי:
http://www.israfiles.com/show/97454/Picture.jpg
(היד הזאת היא של אח שלי...)
שימו לב מאד לאחיזה:
צריך להיות רווח בין האצבע לאגודל, (שהרווח יהיה הכי גדול שאתם יכולים).
רק האגודל והקמיצה, האמה והזרת אוחזות את המקל- האצבע רק "נחה" עליו (חשוב מאד!!!).

תשימו לב בעבודה שלכם שהמיפרק עובד ולא היד!
התנועה באה מהמיפרק!!!
אתם צריכים גם שאחרי המכה המקל יקפוץ בחזרה למעלה.

את התרגיל אפשר לבצע באותה מידה עם תרגילי טכניקה על פד האימונים (זה אפילו רצוי).

לגבי שבירת המצילות:
כמו שאמרתי קודם- חשוב מאד שהבורג של הסטנד לא יהיה מחוזק עד הסוף- כך שהוא לא ייתן למצילה לזוז- צריך לשחרר את הבורג ולתת למצילה לנוע בחופשיות על הסטנד.

עוד נקודה חשובה:
יש חלק מפלסטיק מתחת לספוגים בסטנד שחשוב מאד לבדוק אותו:
זה החלק- http://www.israfiles.com/show/97469/Picture_001.jpg.
זה החלק על הסטנד (בדר"כ יש עליו ספוג שעליו יש מצילה ועוד ספוג ואז בורג)-
http://www.israfiles.com/show/97468/Picture_002.jpg
חשוב מאד לבדוק שאחרי שאתם שמים את המצילה על הסטנד הוא בולט מהמצילה:
http://www.israfiles.com/show/97467/Picture_003.jpg
(בתמונה זה טוב.)- אם הפלסטיק לא בולט מהמצילה (בתמונה שהבאתי הוא כן בולט)- אז המצילה "נגררת" על הברזל עצמו של ההברגה- והיא נשברת ככה מהר.
חשוב שתימו לב שהמצילה שלכם היא כמו בתמונה:
http://www.israfiles.com/show/97467/Picture_003.jpg
(אותה התמונה).

וכמובן שלא לתת מכות חזקות מדי על המצילה...

לגבי הישיבה הרגועה על הסט:
חשוב לשבת הכי זקוף שאתם יכולים על הקצה של הכיסא- להוריד את הכתפיים כמה שיותר נמוך- שהכתפיים שלכם לא יעלו לשמיים- כי אז האחיזה יותר קשה כשהכתפיים לחוצות.
(הכוונה היא- לשחרר את הכתפיים כמה שיותר.)

כמובן שלא צריך לנגן בצורה קשה וחזקה:
עם השקט תבוא המהירות ויבוא לאט לאט גם ווליום חזק שנעשה כמעט בלי מאמץ של המתופף.
אם אתם מתאמצים כדי לנגן- זה אומר שאתם לא מנגנים נכון.
אסור להתאמץ.
אני מציע לכם גם לנסות גם כשאתצם רואים טלוויזיה או יושבים על המחשב- לשבת זקוף ואז כשתשבו על הסט זה יבוא לכם בטבעיות ולא תהיו צריכים להתאמץ בשביל לשבת טוב.

עוד טכניקה טובה/ אימון טוב:
כשאתם מקבלים תרגיל חדש שלא נתקלתם בו והוא קשה לכם או אפילו אם הוא לא קשה לכם- תנסו לעבוד עליו כמה פעמים ואז תקחו הפסקה של דקה או שתיים- תרפו את הגוף בצורה מלאה- ואחרי זה תחזרו לנגן את התרגיל ותיראו שיילך לכם הרבה יותר קל.

בהצלחה,
טל.
talik is offline  
3 המשתמשים הבאים מודים לtalik על התגובה המועילה
CROSSROADS (24-07-2008), elhakle (13-07-2011), Ilay (27-09-2008)
ישן 17-05-2008, 09:29 PM   #3 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

פרסמתי את זה באשכול אחר, ועכשו כאן כדי שיהיה מדריך נעוץ!.
לאחרונה נתקלתי בהרבה שאלות מאנשים שרק מתחילים או רוצים להתחיל לתופף, אז החלטתי לעשות מעין מאמר על מה כדאי לדעת לפני שמתחילים, מה לקנות בהתחלה ומה לא לקנות, ובקיצור כל מה שרצית לדעת ולא העזתם לשאול!
המדריך גם למתקדמים.
חלק מהמדריך לקוח ממקום אחר וצריך לתת קרדיט לOMRIZ מפורום תפוז.

המאמר בלשון זכר ומיועד לשני המינים.
קודם כל הקדמה- מערכת התופים:
מערכת התופים משתייכת לקבוצת כלי ההקשה.
המערכת בנויה מכמה חלקים בסיסיים: תוף הבאס- התוף הגדול ביותר במערכת שמוציא את הצלילים הנמוכים ביותר, מתופפים עליו עם פדאל לרגל שמופעל בלחיצת רגל ימין (אם אתה שמאלי אז רגל שמאל), סנר- התוף המנגנים עליו הכי הרבה, יש לו רשת מתחת מה שמעניק לו צליל יחודי, כמו תופי המצעד. טמטמים- תופים ה"פזורים" על המערכת המוסיפים גיוון בנגינה ושלל צלילים. על התופים מונחים עורות שמהם מופקים הצלילים ועליהם "מכים", על ידי מתיחה ושחרור התוף מכוון את גובה הצליל הבוקע ממנו, עוד מתוח צליל גבוה עור משוחרר צליל נמוך.
מצילות- הייהאט- המצילה שמנגנים עליה הכי הרבה נותנת צליל מהיר, ניתנת לסגירה ופתיחה ע"י שימוש ברגל שמאל (רגל ימין אם אתה שמאלי), רייד- מצילה גדולה בעלת צליל ארוך ועוד ועוד, אין לזה סוף כמעט!
חשוב להוסיף-למצילות ולתופים יש מגוון אין סופי של גדלים ומגוון צלילים רחב ביותר, לכל אחד העדפה משלו.
אם ברצונך לנגן אתה צריך להבין שכדי להגיע לרמה גבוה חייבים להשקיע זה כמו כל מקצוע אחר, כדי להגיע לתוצאות ולשיפור יש להשקיע והרבה, (מתופפים מקצוענים מתאמנים 8-12 שעות ולעיתים יותר ביום!!!).

1. איך להתחיל?
אחרי שהגעת למסקנה שתופים מושכים ומרתקים אותך ואתה מעוניין לדעת איך מנגנים יש כמה דברים שהייתי ממליץ לעשות.
הכי חשוב להתחיל ללמוד אצל מורה. קח איזה שיעור אחד אולי שניים תראה איך זה, תרגיש את המקלות, את האווירה, תדבר עם המורה שאל אותו שאלות איך הוא התחיל על מה הוא שם דגש וכו', אחרי זה תבין יותר טוב אם אתה רוצה ללמוד או לא. אני ממליץ בחום ללמוד עם מורה לאורך כל השנים ולא רק בהתחלה ("גם למייקל ג'ורדן היה מאמן"), המורה יכווין ויתקן אותך, וכך לא תעשה טעויות שאח"כ יהיה קשה מאוד לתקן אותם.
איך בוחרים מורה- כמו כל דבר אחר, בקש המלצות מחברים/אנשי הפורום החביבים, תגיע לשיעור נסיון תראה אם הוא ואתה מסתדרים טוב, שים לב שהוא מקפיד על בדיקת שיעורי הבית, שהוא מרוכז בך רוב השיעור (ולא בשטויות אחרות), שאתם עובדים על יסודות כמו שצריך וכו'.
השיעורים הראשונים יעסקו בעיקר בלימוד אחיזה ותיפוף נכון ויתרכזו בלימוד תרגילי "יסודות"- אלו תרגילים בעיקר לידיים המלמדות קרודינציה, שליטה במקל, מהירות בקיצור כל מה שמתופף צריך, תרגילים לדוגמא- יד ימין מכה ואז יד שמאל או בשפה המקצועית סינגל סטרוק רול, שתיי מכות ימין ואז שתיים שמאל- מה שנקרא דאבל סטרוק רול ועוד ועוד ועוד ועוד.
אחרי הבנה ועבודה על יסודות תתחיל לעבוד על מקצבים שונים, מקצבי רוק, ג'אז, בלוז, בוסה נובה ועוד!
מורה טוב הוא מורה לחיים!

2. מה לקנות?
אחרי בחירת המורה והתחלת העבודה יש כמה דברים שחובה לקנות:
א.מטרונום- המכשיר שעושה טיק טק, הוא תמיד נשאר באותו בקצב ואתה צריך לעקוב אחריו, אני ממליץ לקנות מטרונום "פשוט" לא עם יותר מדיי פונקציות ומליון כפתורים, אחד שפשוט עושה את העבודה וגם לא יעשה נזק גדול לכיס. בשלב יותר מתקדם ניתן לעבוד לאחר. (חברות שמיצרות מטרונים- boss,tama,rolan,seiko ועוד מלא)
ב. מקלות- כמעט כל מתופף התחיל עם מקלות שגודלם 5A או 5B, אלו המקלות הסטנדרטיים אם אפשר לקרוא לזה ככה בגודל שמתאים לכל אחד, אלו מקלות מצויינים להתחלה וגם לאח"כ שלא תבין לא נכון, אחרי כמה זמן שתכיר יותר טוב את המערכת, המקלות ובעיקר את העדפותיך תנסה מקלות אחרים שיותר מתאימים לך. (חברות- Regal Tip, Vater, Zildjian, Vic Firth ועוד)
ג. פד אימון- מאוד מאוד מאוד חשוב, עיקר האימון שמתופף עושה זה על הפד, הפד נותן הרגשה של תוף רק שהוא יותר שקט וכך אפשר להתאמן עליו כמעט תמיד ובלי הפרעה כמעט, אימון על פד משפר את כל האספקטים בתיפוף וזה הכל תלוי בך וכמה תשקיע.
מומלץ לנסות לקנות או להכין לבד פד על סטנד שיהיה מותאם לגובה שלך! (חברות- Real Feel, Vic Firth, Remo ועוד).
הREEL FEEL בהחלט הכי טובים.

אלו הדברים שכדאי להתחיל איתם, מערכת הייתי קונה לפחות אחרי חצי שנה, אחרי שאתה סגור על זה שאתה רוצה לתופף ומוכן להשקיע בזה.

3. מתי לקנות מערכת ואיזו מערכת לקנות?
אז ככה כמו שאמרתי מקודם לדעתי אין מה לקנות מערכת לפני חצי שנה, קודם "תשתפשף" קצת בשיעורים ובהבנת הדברים ואם תראה שזה מתאים תקנה מערכת. עיקר העבודה למתחילים היא על ייסודות וקצבים פשוטים מה שלא מחייב מערכת, זה לא אומר שאם לא תקנה מערכת לא תתקדם...
אחרי תקופה מסויימת החלטת לקנות מערכת! אין ספק החוויה הכי כיפית שיש...
יש מספר גדול מאוד של חברות תופים, רובם מיוצרות במזרח הרחוק, חלקם באירופה ובארה"ב, כמו כל מוצר אחר בשוק החברות מייצרות מספר דגמים החל מדגמים "פשוטים" המיועדים למתחילים והם זולות יחסית, ועד למערכות מקצועיות שמחירם יקר שאתה רוצה לבכות.
החברות הפעילות בשוק: Pearl, Mapex, Tama, Ludwig, Gretch,Yamaha, DW ועוד.
המערכות המתאימות לך הם המערכות למתחילים, מערכות זולות העשויות מעץ יותר זול וגם שאר חלקי המערכת בד"כ יותר פשוטים, דרך אגב לא בהכרח שהמערכות ישמעו רע, עם עורות טובים וכיוון טוב אפשר להגיע לתוצאות יפות!
דוגמאות:Pearl Forum, Mapex V-series or Q series, Ludwig Accent ועוד

חשוב!!! לקחת איתך מישהו שמבין קצת בשביל לקנות מערכת.
מחירי מערכות למתחילים (בחנויות)- בין 1200-4000 ש"ח, תלוי במערכת ובחנות, שים לב מערכות שמוחרים בחנות בד"כ באות עם הכל כולל מצילות וכסא, אל ברמה הנמוכה ביותר.
המצילות כמו התופים, יש הרבה חברות עם סדרות זולות ועם סאונד נוראי וסדרות יקרות עם סאונד מעולה. (חברות- Zildjian, Sabien, Meinl, Paiste ועוד)
חשוב!!! לקנות כסא נוח, אחרי זה קשה לתקן את המצב, זו פגיעה לתווך ארוך!!!
זהו נראה לי, אין ספק שתופים זה הכלי הכי שווה לנגן עליו, ככל שתשקיע אתה תתקדם יותר ותאהב את הכלי יותר ויותר.
לכל שאלה, ניתן תמיד לפנות לאנשי הפורום החביבים, ולשלוח הודעה פרטית.
אשמח לעזור!
ב-ה-צ-ל-ח-ה!!!

תשלחו הערות, תודות וכל השטויות והתגובות הרגילות, חחח...
טל.
talik is offline  
2 המשתמשים הבאים מודים לtalik על התגובה המועילה
CROSSROADS (09-06-2008), Ilay (27-09-2008)
ישן 17-05-2008, 09:30 PM   #4 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

המדריך לאימון על פד שכתב המשתמש DRUMSTICKS:

אוקיי...אז היום כמו שראיתי הרבה אנשים (בעיקר ילדים) שמתחילים עם תופים לא מבינים מה הקטע של הפד.
בכל נושאי המדריך, מורה תמיד יעזור יותר. תמיד !
אז קודם כל - הפד הוא בעצם משטח דמוי תוף, שעושה פעולה דומה יותר לזאת של הסנייר ומחזיר את המקל, ויוצר כמו התנגדות אליו.
אז - למה מתאמנים עליו בכלל?
בתופים הידיים עושות חצי ואפילו יותר מהעבודה על הכלי, בואו נגיד שהם המרכיב העיקרי.
אנחנו צריכים לאמן את הידיים בצורה הטובה ביותר כדי להגיע לשליטה, מהירות, קצב, והקשה הנכונה ביותר, ומעבר לזה - לתרגל כל תרגיל בדרך הטובה ביותר.
כשאני התחלתי חילקתי לעצמי את האימון על הפד לדברים שכל מתחיל צריך לעשות כשמתחילים בעצם.
מתופפים מתחילים צריכים קודם "לסדר" את הידיים, ולגרום לגוף להתרגל לאחיזקה של המקל, ובעצם כמו אנשים מקצועיים שהמקל פשוט יהיה חלק ממכם.
בקשר למקלות
אני השתמשתי ועד היום משתמש אפילו גם בתופים במקלות 5B...עבים (תודה לאוגי התותח)..מוציאות כח מהיד. וכמובן מאמנות יותר.
כל אחד יכול לבחור את סוג המקל שנוח לו, בין אם זה מישהו בן 5 שאולי קשה לו עם 5B או כל בן אדם אחר.
מה עושים על הפד?
מה עושים כדי לקבל את הפיל, להתרגל לאחיזה, לעשות את המהירות שכולם רוצים?
אוקיי. אז התרגילים שלדעתי ולדעת הרבה שאני מכיר, שהם הכי בסיסיים למתופף מתחיל הם
8-8 4-4 2-2 1-1
שניה, מזה 8-8?
8-8 פירושו (כמו כל שאר התרגילים הנ"ל) שמונה נקישות ביד ימין, שמונה נקישות ביד שמאל, בדיוק כמו שזה נשמע, שמונה ימין שמונה שמאל.
יושבים מול הפד, ועושים את התרגיל במשך זמן מסויים.
איך עושים את זה?
מטרונום מטרונום מטרונום !!!!!
יושבים מול הפד (פירוט בהמשך), המטרונום לפי מה שאני ממליץ למישהו שבאמת פעם ראשונה עם המקלות רצוי שהמטרונום יראה 90 BPM.
ניקח את התרגיל 8-8 ונבצע אותו בשמיניות, כך שיוצא שכל יד מבצעת תיבה אחת (ארבעה רבעים) בשמיניות.
כך למשל בתרגיל 4-4 או 2-2
נכון, זה נראה כאילו שזה לא משפיע ודי נשמע הגיוני להגיד "מה המפגר ממיוזיק טאלק רוצה ממני?"
אבל לא, היד צריכה להתרגל לאחיזקה, הגוף צריך להתרגל לתנועה והכל צריך לשבת בצורה הנכונה.
אחרת יהיה לכם הרגל לא נכון, ואלה דברים אולי יהיה קשה בהמשך לתקן אותם.

חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה חובה
חובה - לשמור על אחיזת מקל נכונה, על מכה על אמצע הפד , על תזוזת יד נכונה (דברים כאלה אפשר ללמוד אצל מורה אבל אני בקרוב אעלה מדריך אם תרצו XD)
במשך שעה עשיתי 8-8 ואחרי כך במשך שעה 4-4 ובמשך שעה 2-2 ובמשך שעה 1-1.
תקשיבו, אלה דברים שלא קל לעשות, מדובר בארבע שעות לשבת על כיסא, אני רק הראתי פה את הדרך שאני התאמנתי, אפשר כמובן לעשות את אותו הדבר ב 20 דקות לכל תרגיל...ב15 דקות לכל תרגיל, תלוי ביכולת ברצון בזמן הפנוי. כל אחד ודרכו.
עוד דברים שהם חשובים -
ישיבה ! - ראיתי אנשים שלא יושבים נכון כשהם מתאמנים, רצוי מאוד לשמור על הבריאות - לשבת עם גבר זקוף ישר, לשבת בצורה נכונה, רצוי גם כיסא תופים להתרגל גם על התופים לישיבה הזאת.
ברגליים - מיקום הרגליים על הריצפה כמיקומן על המערכת, יושבים כמו שיושבים על המערכת, רגליים פסוקות, רגל על בייס דרם דימיוני, ורגל על פדל הייהט דימיוני :) :)

בואו נסכם הכל
  • בוחרים מספר תרגילים להתחלה. כמו 8-8 4-4 2-2 1-1 אלה הם התרגילים המאוד בסיסיים והמאוד מומלצים להתחלה והמאוד מאמנים כל מתופף מתחיל לדעתי.אלה התרגילים הכי רצויים ואני מאוד ממליץ להשתמש בהם, כאילו אני בעצם אומר שאלה התרגילים שמשתמשים.
  • מקציבים זמן שווה לכל תרגיל לפי יכולת (ממולץ בין 40-60 דקות. אבל 20 דקות אפילו 15 דקות זה מעולה !)
  • מטרונום !! - בהתחלה רצוי קצב איטי. גם כשזה מאוד נראה איטי ולא מאמן ולא משפיע, זה כן, זה מאוד משפיע, אני ממליץ במהירות של אולי 90 BPM כדי שתתרגלו לזה, אנשים תבינו שלא כל תרגיל לוקחים ורציים איתו במהירות כי אתם לא שולטים בו. אני ממליץ למתופף מתחיל קצב בין 90-100. כשהתרגיל מתבצע בשמיניות !!!
  • לאורך כל הזמן לשמור על קצב, על ישיבה, תזוזה, מכה על הפד, וכל דברים אחר שקשור לאימון שישאר בצורה נכונה !!. (אתם פשוט תוציאו את הכי טוב מהאימון)
  • את הקצב במטרונום ניתן לעלות כל זמן מסויים או אפילו כל יום ב 5 BPM, אבל בהתחלה רצוי להישאר במשך שבועיים או פחות באותו הקצב.
  • ישיבה נכונה, גב זקוף, רגליים במקום הנכון בדיוק כמו במערכת, תזוזזת יד נכונה, מכה נכונה, לאורך על הדרך.
מה עושים עכשיו?

אחרי שסיימנו את התרגילים הבסיסיים, מעבר לזה, יש מאות תרגילי שליטה שונים, ובראשם הפרדידל, שרצוי לעשות על הפד בכל הצורות והצורות של ההדגשים שלהם.
יש מאות תרגילים, וכמו שהמורה שלי אמר, יקח לך 150 שנה רצוף כדי לעשות את כל התרגילים להתאמן עליהם נכון ולעשות אותם במהירות גבוה בצורה הכי נכונה על המערכת וכל הפד, ולכסות את כל התרגילים בעולם.

טיפים !!!!!!

• את האימון ניתן לעשות מול הטלוויזיה (: - אך ורק כשאתם שומרים על אימון נכון, אבל חובה אימון נכון.
  • אנשים, עם הפד לא מופיעים, תתאמנו גם על המערכת. תשבו עם מטרונום (אין זה פשוט חובה) ותעבדו על הקצב הכי פשוט של התופים, או על קצב פשוט אחר שאתם מכירים.
  • אימון של הדגשים - רצוי לעבוד על הדגשים על הפד בכל סוגי התרגילים מפרדידל עד דברים מאוד מסובכים.
המדריך מתחייס למתופף המתחיל ולכן לא כולל תרגילי הדגשים ותרגילים מסובכים יותר, המדריך נותן למתופף שליטה על המקל והגעה לאחיזה נכונה ומהירות.
אני מאוד ממליץ ליישם את התרגילים הנ"ל לאורך כל הדרך שלכם באימון תופים, אלה הם התרגילים הבסיסיים.
התרגילים עצמם מכילים את היסוד של כל תרגיל תופים שיש כמעט.

אני אערוך ואוסיף דברים בזמן הקרוב למדריך, אתם מוזמנים לזרוק הצעות, הערות וכל דבר אחר
אנשים תודה לכם שאתם עושים את הפורום ברמה טובה ועוזרים לכל אורח שמגיע המדריך מוקדש לכולכם

קישור:

המדריך לאימון על הפד. כמו שאני רואה את זה (:
talik is offline  
המשתמש מודה לtalik על התגובה
Ilay (27-09-2008)
ישן 17-05-2008, 09:31 PM   #5 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

סינקופה:
כפי שפורסם על ידי באשכול סינקופה syncope בתאריך 10.12.2007:

משקל טבעי-
באופן טבעי נרגיש תמיד שהפעמה הראשונה בתיבה היא ה"כבדה ביותר" ואילו את הפעמה האחרונה בתור ה"קלה ביותר".
כל שינוי או ערעור במתכון של המשקל הטבעי שרשמתי עליו קודם יוצר תופעה שנקראת "סינקופה"...

סינקופה= משקל המתנגד למשקל הטבעי!!!

שלוש דרכים ליצירת סינקופה:
1.השמטת פעמות "כבדות".
2.הדגשת פעמות "קלות".
3.שינוי משקל תדיר.

בסינקופה יש אלמנט של הפתעה וזעזוע.
יש דרגות שונות של סינקופה.
"סינקופות קלות" יוסיפו "קפיציות" למוסיקה.
ואילו סינקופות "קשות ומורכבות" יהפכו את המוסיקה (שים לב!) לבלתי רקידה בעליל!

בהצלחה!

נערך לאחרונה על ידי talik, 02-10-2009 בשעה 10:44 AM. סיבה: טעות בתאריך הפרסום
talik is offline  
המשתמש מודה לtalik על התגובה
Ilay (27-09-2008)
ישן 17-05-2008, 09:35 PM   #6 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

ורת המצילות, כפי שפורסם על ידי באשכול תורת המצילות בתאריך 12.5.2008:

מצילות
איך לבחור את המצילה הבאה שלי?:
דבר ראשון תחשבו- מה אתם הולכים לעשות עם המצילה הכי הרבה, לדוגמא, עם אתם רוצים קראש חדשה, שתשמש אתכם בעיקר למכות "שוק" מהירות, תבחרו את המצילה המתאימה לשוק- מצילות קראש פאסט...

דבר שני לחשוב עליו:
איזה סגנון מוסיקה אתם תנגנו עם המצילה הכי הרבה, באתרי האינטרנט של חברות המצילות אפשר לראות במפרטי המצילות, את הסגנון שהמצילה מתאימה לו.

דבר שלישי:
באיזו להקה אתם, ואיזה צליל אתם רוצים להוציא מהמצילה, אם אתם מנגנים הרבה סאונד דארקי למשל, יתאימו יותר מצילות DRY עם צליל DARK.

* את שלושת הכללים שצוינו למעלה, ניתן לבדוק באתרי האינטרנט של חברות התופים, לקרוא את הסגנון שהמצילה מתאימה לו, לאיזו רמה הוא מתאים, איזה צליל יש למצילה, האם הצליל ארוך או קצר.
לדוגמא:
Zildjian.com - en-US

SABIAN Cymbals - HHX Evolution Crash 16"

באתרים הללו ניתן לבדוק גם אילו מתופפים מנגנים עם המצילה הנבחרת.

מאד חשוב!!!:
באתרים החדשים של החברות הגדולות למצילות- כמו סביאן וזילדג'יאן, ניתן לשמוע את המצילה במצבים שונים, ובדר"כ הצליל שיש באתרים הללו מדוייקים ונכונים ב95%.
קחו לדוגמא את זה:
Zildjian.com - en-US
שימו לב שבצד ימין, באתר של זילדג'יאן, נמצאת תיבה ובה רשום: "select a sample", לחצו על זה, וברוב הפעמים ניתן לשמוע את המצילה, ביותר מסוג אחד של מכה, לדוגמא, ניתן לשמוע מכה גדולה על המצילה, ניתן לשמוע רק רייד ("נגיעות" על המצילה), ניתן לשמוע "שוק".
בתיבה הזאת:
t41n2myyuwgm.jpg העלאת תמונות, אחסון תמונות - צפייה בתמונה

כללי הזהב- כשהולכים לחנות:
תמיד הביאו איתכם לחנות את מקלות התופים שלכם-
אתם צריכים להרגיש כמה שיותר בטבעיות כשאתם בודקים בחנות מצילות, לכם הביאו את מקלות התופים שלכם, כדי לשמוע מה הצליל שייצא לכם כאשר אתם תנגנו על המצילה על המערכת שלכם.
*אל תסמכו על מקלות התופים שנותנים בחנויות- אלו מקלות תופים פשוטים מאד, שכאשר תנגנו איתם על מצילה מעולה- היא יכולה להישמע לכם פחות טוב.

קחו איתכם מתופף או מוסיקאי נוסף שאתם סומכים על האוזן המוסיקלית שלו-
חשוב לשמוע חוות דעת נוספת.
תנו למתופף או למוסיקאי לנגן על המצילה, ותעמדו בצד, בכדי לשמוע- איך המצילה נשמעת כלפי אלו ששומעים אותה, הרי- צריך שהסאונד יהיה טוב לא רק למתופף- גם לשומעים.
לפעמים מצילה נשמעת אחרת בין אם אתם מנגנים עליה מקרוב או אם שומעים אותה מרחוק.

להביא עוד מצילות ממערכת התופים שלכם-
רצוי להביא עוד מצילות ממערכת התופים שלכם- כדי להתאים את הצליל של המצילה החדשה למצילות שקיימות אצלכם.
מאד מאכזב לקנות מצילה חדשה, להגיע הבייתה ולגלות שהמצילה לא מתאימה לשאר המצילות.

לנגן על המערכת בחנות-
ברשתות החנויות הגדולות- יש מערכות תופים שאפשר לנגן עליהן, אז שימו את המצילה על הסט, שבו ותנגנו על המערכת, עם המקלות שלכם, ותראו את המצילה ביחס למערכת, איך היא נשמעת לכם בהרמוניה עם התופים.
זוכרים את המתופף/מוסיקאי שהבאתם איתכם?!, תנו לו לנגן גם על המערכת, או לתת עליה כמה מכות וגם על המצילה ותעמדו במרחק קטן מהמערכת לשמוע אותה עם התופים.

בחרו מצילה מתאימה-
בחרו מצילה שמתאימה לכם!
אל תקנו מצילה אחת, ותנסו להוציא ממנה צליל אחר.
בחנו מצילה בגדלים שונים, צורות שונות, עובי שונה, סדרה שונה, חברה שונה, התאימו למצילות שקיימות אצלכם ולסגנון, עד שתגיעו להתאמה הטובה ביותר.
נזכיר זאת גם בהמשך.

שמירת מצילות:
איך לשמור על המצילות שלכם?:
עקבו אחרי הכללים, מאד חשוב!
1. נגנו על המצילות בצורה נכונה:
כשאתם מנגנים על קראש, תנו מכה על מרכז המצילה ומשכו את המקל כלפי מטה, על רייד תנו מכות/"נגיעות" על המצילה מלמעלה, לא לתת מכות בצד המצילה, כמו בקראש.
על ספלאש לתת מכות חדות.
*נגנו על כל מצילה בצורה שמתאימה לה- אל תנסו להוציא צליל אחר ממצילה, תנו לה מכות רגילות, ניתן להוציא צלילים שונים ממצילה בלי להרוס אותה.
לכל מצילה יש את המכות שמותר לתת עליה, אל תנסו לתת מכות באזורים במצילה שיהרסו אותה.

2. בחרו את המצילה הנכונה:
התאימו את המצילה בדיוק לסאונד שאתם רוצים להוציא ממנה, אל תקנו מצילה אחת, ותרצו להוציא ממנה סאונד אחר, לכל מצילה יש את הסאונד שלה.
בחרו מצילה בגודל, עובי וצורה מתאימה לכם ולמערכת שלכם!

3. שמרו על ההקשעה שלכם:
תמיד שמרו על המצילות שלכם, רוב המצילות נשברות בקלות רבה, תשימו לב שיש ספוגים מתחת ומעל המצילה על הסטנד.
ובדקו שה"מסלול" נמצא במקומו והמצילה זזה עליו.
ה"מסלול" הוא חלק הפלסטיק עליו המצילה צריכה לנוע:
rnyokwjzmrwl.jpg העלאת תמונות, אחסון תמונות - צפייה בתמונה
בדקו שחלק הפלסטיק הזה יוצא מהמצילה, והמצילה לא זזה על ברזל.

4. הרכיבו את המצילה בצורה נכונה:
שמרו שכל חלקי הסטנד של המצילה יהיו במקומם:
xmtuncma55gt.jpg העלאת תמונות, אחסון תמונות - צפייה בתמונה

בעניין מצילות האיי האט שלא מקבילות:
אני קורא הרבה הודעות של חברי הפורום שדואגים בקשר למצילות האיי האט, שאחת ישרה ואחת עקומה.
אז ככה-
בואו תפעילו את הראש הפיסיקלי שלכם, כאשר אתם לוחצים על הפדאל, וההאיי האט נסגר, אם המצילות מקבילות, אתם סוגרים מהר את המצילות ואז נאגר אוויר בפנים ואין לו מאיפה לצאת, ולכן זה קשה לסגור את ההאיי האט.
ברגע שאחת מהמצילות עקומה, ואתם סוגרים את ההאיי האט אז בזמן שהמצילה מתחילה להיסגר, האוויר יוצא מהרווח שנוצר בגלל המצילה העקומה, ואז המצילה נסגרת במהירות ובפשטות.

אגב, בגלל זה בסדרות המצילות החדשות והטובות ביותר, יש במצילת האיי האט התחתונה מין עיטורים כאלו שיאפשרו לאוויר לצאת בקלות, כמו שהסברתי:
http://img3.musiciansfriend.com/dbas...9/7/252597.jpg
הביטו במצילה התחתונה.

אשמח לעזור לכם בכל שאלה.
מקווה שעזרתי.

טל.

נערך לאחרונה על ידי talik, 24-11-2008 בשעה 11:05 PM.
talik is offline  
4 המשתמשים הבאים מודים לtalik על התגובה המועילה
Ilay (27-09-2008), KE3 (30-07-2009), reis99 (15-11-2008), SagyBle (19-12-2009)
ישן 25-05-2008, 09:21 PM   #7 (permalink)
טל- מנהל פורום

הסמל האישי שלtalik

בזמן האחרון הרבה שואלים אותי בפרטי וגם הרבה פותחים אשכולות על דאבל ואימון על דאבל, אז הנה:
הנה תרגיל שאני אוהב במיוחד:
לדעתי צריך לקחת גם את הספר תוף סנר למתחילים ולתרגל איתו את העמודים, ימין ושמאל ברגליים, או את המדריכים של רובנק.

הנה תרגיל שתלמיד שלי המציא:
(קרדיט לשי בן-דוד):
לוקחים עמוד מספר, כמו "תוף סנר למתחילים", ונגיד יש את התרגיל הזה:

http://www.fastup.co.il/images/208754_428896.bmp

קחו אותו ותעשו אותו בתוף בס ובהאייהאט וסנר תעשו את זה:

http://www.fastup.co.il/images/446746_81811.bmp

ואז תעשו כל מכה בבאס ברגל אחרת.
ובהאיי האט תעשו שמיניות ורבעים בסנר.
תקחו ככה כל תרגיל בספרי רובנק, או יותר טוב- "תוף סנר למתחילים".

כמובן, שאפשר להתאמן על 2 סטרוק רול- רצוי מאד אפילו, 5 דקות כל יום לעשות בידיים 2 סטרוק וגם ברגליים.

*עוד משהו חשוב- הרבה אנשים חושבים שכשמתאמנים על דאבל פדאל צריך לשבת בשילוב ידיים ולעבוד על רגליים, לא נכון!!! צריך לעבוד ביחד עם סנר, האיי האט ושילוב של כל הסט, כי לעבוד על מהירות זו לא חוכמה, החוכמה היא לשלב את הדאבל בתוך מקצבים, מעברים וכו'...

בהצלחה!,
[;

טל.
Ilay (27-09-2008), reis99 (15-11-2008), roip02 (02-06-2008)
נושא נעול

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא