איך נוצר הצליל בtonewheel - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > פסנתרים > פסנתרים חשמליים

פסנתרים חשמליים כל הנוגע לפסנתרים חשמליים, ציוד, מגברים וייעוץ לפני קנייה.                                                                                                              פסנתר חשמלי

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-04-2013, 10:05 AM   #1 (permalink)
משתמש רציני

הודה: 149
קיבל תודה 156 פעמים ב120 הודעות
מוניטין: 0 deblacksin נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל איך נוצר הצליל בtonewheel

מאוד התעמקתי בנושא בזמן האחרון, אבל לא הצלחתי למצוא יותר מדי מידע בנושא.

לפי מה שהבנתי, המנגנון של הtonewheel זה פשוט גלגל שיניים שמסתובב בקצב קבוע, ופיקאפ קולט בעצם את הפרשי ה"גובה" בין איפה שיש שן, ובין איפה שאין. התדירות בו שיניים חולפות על פני הפיקאפ, קובעות את התדר של הצליל.
אבל, מכיון שהגלגל המסתובב כל כך קבוע במהירותו ואין ממש שינויים באופן בו נוצר הצליל, הצליל שנוצר הוא כמעט גל סינוס. (תעבירו ל2:00 )

אבל ממה שקראתי קצת באינטרנט, הבנתי שכל פיקאפ בעצם לא קולט רק את התדירות של הגלגל שצמוד אליו, אלא גם את האחרים שלידו, באמפליטודה נמוכה יותר ובתדירות שונה. ההתאבכות שהגלים יוצרים בעצם מעצבים את גל הקול למשהו קצת יותר מעניין.
how a hammond works - page5

האם פה מסתכם הסאונד הבסיסי של אורגן האמונד? כמה גלי סינוס מחוברים? כי אם כן, אז זה לא אמור להיות כזה קשה ליצור סאונד "אוריגינל" של האמונד באמצעות תוכנת מחשב פשוטה.. אני מאוד מתקשה להאמין לזה, ומנסה למצוא שלבים נוספים שהסאונד עובר בהם (לפני הויבראטו, הלזלי, והמגבר מנורות.), אבל לא מצליח למצוא. אולי אתם תוכלו להסביר לי בדיוק מה קורה שם מעבר לזה?
deblacksin is offline   הגב עם ציטוט

ישן 14-05-2013, 08:01 PM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

בחייך אתה מצפה למצוא כאן תשובה ?
יש כאן נגנים של פנדר רוהדס שאין להם שמץ של מה קורה אצלם בפסנתר.
תאמין לי , אתה עם השאלה שלך על ההמונד פערת לאנשים את הפה חידשת להם איך עובד האמונד.
ולדעתי כן, כנראה שאפשר לדמות האמונד בתוכנה ואולי חומרה כמו מיקרובקר או משהו כזה.
בהצלחה עם החקירות. מה לגבי הטראמין ? נטשת ?
אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 26-05-2013, 07:11 AM   #3 (permalink)
משתמש רציני

הודה: 149
קיבל תודה 156 פעמים ב120 הודעות
מוניטין: 0 deblacksin נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי am1rb צפה בהודעה
בחייך אתה מצפה למצוא כאן תשובה ?
יש כאן נגנים של פנדר רוהדס שאין להם שמץ של מה קורה אצלם בפסנתר.
תאמין לי , אתה עם השאלה שלך על ההמונד פערת לאנשים את הפה חידשת להם איך עובד האמונד.
ולדעתי כן, כנראה שאפשר לדמות האמונד בתוכנה ואולי חומרה כמו מיקרובקר או משהו כזה.
בהצלחה עם החקירות. מה לגבי הטראמין ? נטשת ?
אמיר
זה מדהים כמה מעט מידע יש על הפסנתרים החשמליים באינטרנט.. לא רק ההאמונד, גם רודס וורליטזרים למינהם.. פשוט נורא
יש לפעמים מידע אבל הוא לא מספיק מדויק.. קיוויתי למצוא טבלאות מסודרות של המידות של הגלגלי שיניים, מהירות מדוייקת, מרחקים בין כל גלגל.. אבל אין כלום.

באשר לטרמין, אני כנראה לא אתחיל את הפרוייקט הזה. זאת לא הייתה התלהבות שחלפה, אני עדיין מאוד רוצה, פשוט יש כל כך הרבה פרוייקטים בראש שלי שצריכים לבוא לפניו :)
אולי ביום מן הימים..
deblacksin is offline   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא