המלצה על פסנתר חשמלי למתחילים (לעולם לא ניגנתי) - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > פסנתרים > פסנתרים חשמליים

פסנתרים חשמליים כל הנוגע לפסנתרים חשמליים, ציוד, מגברים וייעוץ לפני קנייה.                                                                                                              פסנתר חשמלי

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-03-2013, 10:35 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 2
קיבל תודה 0 פעמים ב0 הודעות
מוניטין: 0 shlomi cohen נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל המלצה על פסנתר חשמלי למתחילים (לעולם לא ניגנתי)

שלום, התחלתי ללמוד לנגן על גיטרה לפני חודש, ואני רוצה ללמוד במקביל גם על פסנתר. אני מקווה שזה לא יבלבל אותי השילוב בין שניהם, אבל מאז ומתמיד העדפתי את הצליל של הפסנתר.
אני רוצה לקנות פסנתר חשמלי. אין לי צורך בניידות. מכיוון שאני לא מופיע או הולך להזיז אותו יותר מידי, להפך, אני מעדיף שהוא יהיה נייח (במידה והאיכות שלהם טובה/עולה על זו של הניידים.)
הכי חשוב מבחינתי זה שהוא יהיה אולטימטיבי להתחלה, וכשאתקדם, ואגיע לשליטה בינונית אני עדיין אוכל להמשיך להשתמש בו. איכות מאד חשובה לי. ובמחיר שאני מרשה לעצמי (עד 4500) אני מקווה שאוכל להשיג מוצר טוב. עד שאגיע לרמה מתקדמת ובטח ארכוש חדש.
חשבתי על Yamaha YDP-141 ARIUS
ובנייחים חשבתי על Yamaha P-105
אני יודע שזו רק חברה אחת, פשוט זה מה שיש באתר של כלי זמר. ואני לא מכיר מקומות אחרים (והייתי מאד מרוצה מהשירות כשרכשתי משם מוצרים אחרים).
אשמח לקבל חוות דעת, המלצות על פסנתרים אחרים. ואפילו סתם טיפים על איך ומתי להתחיל ללמוד.
נ.ב. מכיוון שזה מוצר חשמלי, אני מעדיף לרכוש חדש.
shlomi cohen is offline   הגב עם ציטוט

ישן 23-03-2013, 06:11 PM   #2 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 1
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 oren_shirastky נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל תגובה לשלומי

שלום שלומי,

אם אתה באמת רוצה ללמוד פסנתר, עדיף תמיד פסנתר אקוסטי איכותי על פסנתר חשמלי: מבחינת המגע, הניואנסים שקשורים בו והעומק של הצליל. בתקציב שלך יתכן שתוכל לרכוש פסנתר אקוסטי איכותי יד שנייה.

אם אתה בכל זאת מעוניין בפסנתר חשמלי, הייתי ממליץ על- KORG- SP-170S. לא הייתי ממליץ על הדגם של ימאהה p-105 שהזכרת, בגלל שהמגע בכלי זה דומה יותר לאורגנית מאשר לפסנתר. את הדגם השני שהזכרת אני לא מכיר.

בכל מקרה ללימוד ואימון בבית, נעדיף תמיד פסנתר אקוסטי איכותי על פני כל פסנתר חשמלי.

מקווה שעזרתי,
אורן
oren_shirastky is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לoren_shirastky על התגובה
shlomi cohen (23-03-2013)
ישן 23-03-2013, 07:26 PM   #3 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

הודה: 14
קיבל תודה 69 פעמים ב62 הודעות
מוניטין: 16 RyonI נמצא בדרך המלך

א. המושג הנכון הוא פסנתר דיגיטלי, פסנתר חשמלי זה משהו אחר למרות שגם בחנויות לא מבדילים.

ב. השיקול בין פסנתר אקוסטי לדיגיטלי הינו שיקול סובייקטיבי ותו לא. זה ממש, אבל מ מ ש לא נכון להגיד ש "אם אתה באמת רוצה ללמוד פסנתר, עדיף תמיד פסנתר אקוסטי". יש היום ליין מוצרים כל כך רחב ומגוון המשלב הרבה מאוד פתרונות לכל אחד.

ג. אין פסנתרים "איכותיים" באזור ה-4000. גם ביד שניה הפסנתרים הפופולאריים כמו LU-109, U1 מתחילים בדרכ באזור ה8 אלף ומעלה, שזה גם די מחיר מציאה. ועוד לא הזכרנו הובלה (מינ' 400שח) ואחזקה, כיוון ועוד...

ד. חיסרון נוסף הוא שפסנתרים זקופים (upright) הם בעלי מאפיין סאונד מאוד מסוים. מה אם לבחור בא סאונד של כנף? או שבעתיד ירצה להקליט או לנגן בהרכב? ישנם מקרים שהרבה יותר פשוט עם פסנתר דיגיטלי.

כמצוין ישנם הרבה פסנתרים דיגיטליים היום בשוק. כמו בדרכ היחס של מחיר/איכות הוא לינארי גם כאן.
צריך פשוט ללכת לחדרי ההדגמה, להתנסות (גם על פסנתר אמיתי להשוואה), להתייעץ ולהגיע למוצר שהכי מתאים לקונה.

אגב סתם בשביל ידיעה כללית, ישנם היום גם פסנתרים היבדרידיים המשלבים מנגנון פטישי עם מגע אמיתי לחלוטין אבל הפקת הסאונד הינה דיגיטלית ועם שימוש במחשב- בלתי מוגבלת. לדוגמה yamaha gt-20.

נערך לאחרונה על ידי RyonI, 23-03-2013 בשעה 07:30 PM.
RyonI is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לRyonI על התגובה
shlomi cohen (23-03-2013)
ישן 23-03-2013, 08:42 PM   #4 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 2
קיבל תודה 0 פעמים ב0 הודעות
מוניטין: 0 shlomi cohen נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל אני עדיין לא יודע במה לבחור.

לצערי, מכיוון שהיום אני לא יודע לנגן אני לא רוצה לרכוש מוצר בלי לדעת שעשיתי בחירה נכונה. במיוחד במחירים האלו.
לגבי התקציב, מלכתחילה לא רציתי להשקיע יותר מידי בפסנתר דיגיטלי, מכיוון שלדעתי (תלוי בהתפתחות הלמידה) ארצה לעבור לפסנתר אמיתי. ושם כבר אשקיע.
לדעתי פסנתר דיגיטלי בעל מנגנון השתקה מובנה אופטימלי כך שלא אפריע להורים/שכנים. גם שעות העבודה שלי לא סבירות וסביר להניח שאנגן יותר בלילה.
הייתי רוצה לקבל עצה של נסיון. האם במבט לאחור הייתם מתחילים מפסנתר יד שניה (נניח בתקציב של 8) או פסנתר דיגיטלי.?
הייתי שמח גם לקבל המלצות מהיכן לרכוש פסנתר. חיפוש מהיר באינטרנט הוביל אותי לעולם הפסנתרים בתל אביב וזמיר בראשון לציון .
אופציית ההשכרה והרכישה לאחר ההשכרה מאד קורצת לי וכנראה שאעשה זאת.
האם יש דגמים מומלצים להתחיל איתם. באיכות טובה ומחיר סביר (במידה והלכתי על פסנתר יש שניה.)?
shlomi cohen is offline   הגב עם ציטוט
ישן 27-03-2013, 09:12 PM   #5 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 1
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 oren_shirastky נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל תגובה ליוני ושלומי

שלום וחג שמח,

כפסנתרן ומלחין בוגר האקדמיה למוסיקה וכמי שמלמד ולימד ילדים רבים שחלקם אף הגיעו ללימודים במוסדות גבוהים למוסיקה, אני עדיין משוכנע שהבחירה הנכונה לצורך לימוד פסנתר היא פסנתר אקוסטי. (יוני, את הדגם של הפסנתר המשולב שהזכרת, אני לא מכיר, אבל אני מניח שהוא מאוד יקר).

יש חשיבות גדולה מאוד ללימוד נגינה בכלי אקוסטי. מנגנון טבעי של הפקת סאונד יגרום לרגישות ולמודעות גדולה יותר של הנגן לסאונד שהוא מפיק שתתבטא אח"כ גם במעבר לכלי דיגיטלי וגם בנגינה בהרכב. בנוסף, המעבר לכלי דיגיטלי בשלב מאוחר יותר, יהיה קל יותר כי הטכניקה שתתפתח בנגינה בכלי אקוסטי תהיה טובה יותר.

אורן
oren_shirastky is offline   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא