בס ראשונה - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרה בס > ייעוץ לפני קנייה

ייעוץ לפני קנייה ייעוץ ברכישת גיטרות 123 חדשות ויד שנייה.      יבוא אישי

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-02-2013, 10:01 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 5
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 mobi נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל בס ראשונה

אחרי שנים של גיטרה הגעתי לבס והחלטתי להישאר-
בדקתי איבנז, גודין ו- LTD - נתנו הרגשה יותר מדי של חשמלית ופחות מדי של בס, גיבסון- נשמעת ונותנת הרגשה טובה בנגינה אבל קצת מיושנת מדי, פנדר פרסיז'ן וסטינגריי- קצת פאנקי מדי.
נשארתי כרגע עם התלבטות קשה בין jazz bass 2012 לבין סטרלינג, שנותנת תחושה טובה בנגינה (ובסאונד עושה רושם של גרסא קצת יותר רגועה של הסטינגריי). המחירים גם ככה בתקציב שהסברתי לעצמי ששווה (6000)
לפי נסיונכם, לסאונד שמן- מה עדיף מהסטרלינג או מהג'אז בס? או להמשיך לשמוע גם קורט, ריקנבאקר או וורוויק?
mobi is offline   הגב עם ציטוט

ישן 02-02-2013, 12:41 PM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלBnaGor

הודה: 248
קיבל תודה 297 פעמים ב251 הודעות
מוניטין: 0 BnaGor ללא דירוג כרגע

בתקציב של 6000 ש"ח לא הייתי ממליץ על קורט (למרות שהן גיטרות מעולות וגם לי יש אחת מדהימה כבר יותר מארבע שנים - אבל היא עברה לא מעט שדרוגים), אבל למתחילים עם תקציב של עד 2000 בערך הייתי ממליץ עליהן.
בדקת אני רואה כבר כמה מהבסים היותר נחשקות שמוכרים בארץ, השאלה הגדולה היא מהם סגנון/ות הנגינה שלך? שאתה אומר סאונד שמן, אני יכול לפרש את זה כג'אז, כרוק, כפופ ולא מעט סגונות אחרים. תן את הסגנון/ות נגינה שאתה מנגן (בצירוף להקות/אומנים/בסיסטים שמהם אתה מושפע בנגינה שלך), ולפי זה נדע לעזור לך יותר.
BnaGor is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לBnaGor על התגובה
mobi (04-02-2013)
ישן 04-02-2013, 06:52 PM   #3 (permalink)
משתמש חדש

אני חלק מהרכב שמנגן קאברים, מאריק קלפטון, דרך u2 ועד רד הוט צ'ילי פפרס. אבל ברור שהקו הכללי הוא בלוז ורוק. ממש לא ג'אז בשלב זה ולא ממש מטאל (רוק כבד קלאסי כן- אליס קופר, דיפ פרפל)
ישן 04-02-2013, 11:00 PM   #4 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלBnaGor

אני ממליץ בחום לשמוע בסים של Warwick במיוזיק סנטר, אלו בסים מעולות שאני בטוח שיתאימו בול לסגנונות שלך, מה גם שהן מאוד ורסיטליות. ג'אז בס אמנם גיטרה מאוד פופולרית, אבל עד כמה מודל 2012 טוב? לא יודע להגיד לך בלב שלם. לעומת זאת אם אתה מוצא יד שנייה מלפני 10 שנים או יותר במצב טוב - זה כבר סיפור אחר. הסטרלינג נחמדות מאוד, אני אישית אמנם מתחבר יותר לסטריגריי.
אם יש לך אופציה של קנייה בחו"ל, הייתי ממליץ בחום לבדוק בסים של Modulus. בסים מאוד וריסטליות, נוחות ונותנות תפוקה מלאה למחיר שלהן. אלו הבסים הראשיות של Flea לצורך העניין.
בנוגע לג'אז בס, קח בחשבון שבדרך כלל מדובר ב20 שריגים. לכמה מהסגנונות שרשמת אני לא יודע אם זה יספיק או יהיה נוח, ולכן אני ממליץ על בס עם 22 או 24 שריגים.
המשתמש מודה לBnaGor על התגובה
mobi (05-02-2013)
ישן 05-02-2013, 12:21 AM   #5 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 55
קיבל תודה 89 פעמים ב85 הודעות
מוניטין: 12 barbuzim1 נמצא בדרך המלך

אם אתה לא בעניין של מטאל או pאנק, אז לך על הג'אז בס. כלי מדהים שיכול לעשות הכל ומעבר לזה הוא מלמד אותך לנגן יותר טוב (נשמע מוזר אבל זה ממש נכון לגבי כלים באיכות גבוהה) כמו שאמר בנאגור אני לא יכול להתחייב על דגמי 2012 למרות שבגיטרות האמריקן סטנדארט יצאו ממש ממש טוב (לטעמי).
אני מכיר הרבה חברה שניסו כמה כלים, גיטרות קאסטום ווארוויקים, איבנזים וכו', בסופו של דבר כולם עברו לג'אז בס ומאז הם לא מנגנים על שום דבר אחר.
barbuzim1 is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לbarbuzim1 על התגובה
mobi (05-02-2013)
ישן 05-02-2013, 07:25 AM   #6 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלBnaGor

ברווזים (מה השם שלך אגב? שלי נאור בכל מקרה: B לבאס, na שתי האותיות הראשונות בשם שלי, G לגיטרה, וor לשתי האותיות האחרונות בשם שלי. כינוי מפגר שהייתי בן 15), אני אישית חולק קצת על דעתך. כן, ג'אז בס אלו גיטרות מאוד פופולריות, אבל מצד שני הדגמים שלהן בעשור האחרון אם לא יותר לא משתווים למה שיש היום בשוק (Warwick, Modulus, MusicMan וכו'). כמו בגיטרות חשמליות - תמיד יש את הטריגר הזה לקנות סטראט אמיתית של פנדר או לספול אמיתית של גיבסון, אבל הדגמים והמוצרים של השוק בשנים האחרונות אוכלים בלי מלח את אותן סטראטים ולספולים של השנים האחרונות. זה הכל עניין של פופולריות, והאלטרנטיבות שיש היום לגיטרות של פעם (חשמליות, בסים, אקוסטיות...) היא פשוט עצומה מגוונת ולעיתים גם עולה על המקור (ראה ערך Tokai).
ישן 05-02-2013, 08:43 AM   #7 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הי נאור, נעים להכיר- אני דן (ברבוזים היה המייל הראשון שלי [מאיזו סיבה מפגרת שקשורה לחוסר זיהוי בין ברווז וברבור באיזה מזרקה בפריז] והמשיך לשם המשתמש שלי ביוטיוב ומאז פשוט נשארתי עם זה).

אני ממש לא הולך להתווכח על זה כי זה ממש עיניין של טעם. אני מכיר כמה ג'אז בסים אמרקאיות משנות ה2000 שהן מצויינות, חבר טוב קנה אחת מ2007, תלמיד קנה מ2009 והן פשוט נשמעות מצויין וג'אז בסיות, מרגישות כמו ג'אז בס ונראות כמו ג'אז בס. לגבי הדגמים החדשים אני פשוט לא יודע.

האמונה שלי היא שציוד זה עניין פסיכולוגי- אנחנו "רוצים להישמע כמו". ההגדרות שלנו לסאונד טוב זה הסאונד של המוסיקה שאנחנו שומעים. מהבחינה הזו אתה יכול לבנות גיטרה מעצים שיש להם הרבה יותר רזוננס, פיקאפים הרבה יותר רגישים ועדיין לא להיות מרוצה כי מה לעשות אתה מקשיב לסלאש ולגיטרה שלו יש עצים מסויימים ופיקאפים מסויימים וזה חלק מהסאונד שמבחינה פסיכולוגית אתה מגדיר כטוב.
יש הרבה חברות שמיצרות כלים באיכות הרבה יותר גבוה מפנדר אבל בראש שלנו תקוע הסאונד של כל מי שניגן על פנדר בשישים שנים האחרונות, וזה הרבה מאוד נגנים.
אם לחברות שהזכרת יש דגם שדומה בסאונד ובתגובה לג'אז בס- אז שילך על זה.
ישן 05-02-2013, 09:00 PM   #8 (permalink)
משתמש חדש

תודה על העצות.
כנראה שווה לבדוק גם וורוויק. אני בטוח שחלק מהעניין אצלי בג'אז בס זה עניין הפנדר, ואני מנסה להיאבק בזה בזה שאני מנסה לראות ולנגן על כמה שיותר בסים, כולל להתייעץ כאן. חלק מהעניין הוא שאני מנסה למצוא בס גם לשנים קדימה ולא משהו לשנתיים ואז להחליף. בעניין הטכני- לא חשבתי על עניין השריגים ואני אבדוק את זה גם.
ישן 05-02-2013, 09:41 PM   #9 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

לא יודע למה אבל מספר סריגים מעולם לא היה שיקול מבחינתי. לא מדובר פה באוקטווה נוספת בסך הכל טון, טון וחצי.
כל טענה שמביאים לטובת 24 סריגים יכולה לעבוד גם על 26 וכן הלאה, אין לזה סוף. אם מרקוס מילר וסטנלי קלארק ולארי גראם מסתדרים עם זה זה טוב מספיק בשבילי.

ולדעתי פנדר זו גיטרה לכל החיים.
ישן 05-02-2013, 09:45 PM   #10 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלBnaGor

דן אני מבין מאיפה זה בא מה שאתה אומר ודי מסכים. עם זאת, באמת היום ובכלל הסטנדרד בעשור-שניים (ואפילו שלושה) אחרונים, הוא כבר ממזמן לא ג'אז בס, או אפילו הפיסיישן בס (הבס החשמלית הראשונה). למשל, פאול מקרטני, הבסיסט (החשמלי לפחות) הראשון שהיה פופולרי, ניגן בכלל על בס בצורת כינור של Hofner. אבל כן, בגדול זה המון עניין של טעם אישי.
למובי (מה השם שלך?), פנדר זו גיטרה לכל החיים אבל תלוי מאוד איזו פנדר. ושוב, קח כשיקול את עניין השריגים.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא