קניית גיטרה קלאסית - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > ייעוץ לפני קנייה

ייעוץ לפני קנייה ייעוץ ברכישת גיטרות חדשות ויד שנייה.                    מיתרים לגיטרה קלאסית

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-06-2016, 02:46 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 0
קיבל תודה 0 פעמים ב0 הודעות
מוניטין: 0 Bad Wolf נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל קניית גיטרה קלאסית

אני רוצה לקנות גיטרה קלאסית. בעיקרון אני לא מבינה בגיטרות, אב אני כן די מבינה במוזיקה.
אני לא מתכוונת להתמקצע בגיטרה בטירוף, אז לא לחוץ לי שהיא תהיה איכותית, אבל אני כן רוצה שהיא תישמע לי טוב, אז אני אשמח אם תאמרו לי על איזה דברים חשוב להסתכל לגיטרה.
לא רשמתי תקציב כי אני לא יודעת בכלל מה הסדר גודל של המחירים, אבל נראלי שאני לא אקנה ביותר מ700 ככה... תודה d:
Bad Wolf is offline   הגב עם ציטוט

ישן 29-06-2016, 01:10 PM   #2 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

הודה: 323
קיבל תודה 602 פעמים ב381 הודעות
מוניטין: 17 Readme2 נמצא בדרך המלך

ככלל אצבע כשקונים משהו באיכות נמוכה מוצאים את עצמך לא מרוצים ממנו. לדעתי גם אם אין לך ציפיות להיות נגנית מקצועית שווה לך להשקיע בכלי איכותי כמה שיותר. בסדר גודל של התקציב הזה אין יותר מדי אפשרויות. ללכת לחנות לבחור מה שהכי אוהבים את הצליל ומה שהכי נוח, או לחפש ביד שניה משהו מעט יותר רציני.
הגיטרה צריכה להרגיש לך נוחה, קצוות השריגים צריכים להיות נעימים למגע ולא חדים. קני גיטרה עם לוח אצבוע (fretboard) שלא נראה כמו עץ בהיר צבוע, אלא כמו עץ טבעי (זה בדרך כלל מדד לגיטרות זולות במיוחד). כדאי לקנות גיטרה שרואים שעשויה מעץ אמיתי ולא גיטרה צבועה בצבע אטום. דרך פשוטה (אך לא מאוד אמינה) לגלות אם העץ שאת רואה הוא אכן עץ או הדפסה של דוגמה של עץ על חומר אחר היא להסתכל עליו מזוויות שונות תוך הזזה של הגיטרה ולראות אם הדוגמה משתנה מעט. אם הדוגמה נראית אותו דבר בדיוק מזוויות שונות אז ככל הנראה זה לא עץ. צריך לציין שלפעמים מצפים חומר אחר בשכבה דקה מאוד עץ אבל את זה מעט יותר קשה לגלות. כל החלקים והרכיבים צריכים להיות חלקים, מבריקים ללא שריטות ונעימים למגע. מפתחות הכיוון צריכים להסתובב באופן חלק ולא לזוז במקומם כשמנענעים אותם. נסי להתעקש כל כמה שיותר מהפרמטרים האלה, כשבראש ובראשונה הנוחות של הנגינה והצליל.

בתמונה: גיטרה שעשויה לעניין אותך אך כדאי לא לבחור בה:
Readme2 is offline   הגב עם ציטוט
2 המשתמשים הבאים מודים לReadme2 על התגובה המועילה
אבאל'ה (01-07-2016), am1rb (01-07-2016)
ישן 01-07-2016, 07:44 PM   #3 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

כל הדברים שכתבתי כאן וכאן תקפים גם לגיטרות קלאסיות. גם כל מה ש readme2 כתב מעלי נכון ותקף.

לגבי צבע יורד שהזכיר readme2 אפשר לקחת מגבון לח ולשפשף קלות עם מעט לחץ את לוח האיצבוע - אם זה עץ אמיתי המגבון ישאר לבן , אם זה צבע ישארו עקבות על המגבון . בפועל מה שיקרה אם תקני גיטרה כזאת זה שתמיד אחרי הנגינה קצות האצבעות שלך יהיו שחורים ולוח האיצבוע ילבין במקומות שאת מרבה לנגן .

ועוד דבר שאני לא יודע כמה פעמים כבר כתבתי אותו כאן בפורום - תשתדלי לפחות במינימום שהטופ יהיה מעץ מלא זה גם מבטיח שהגב והצדדים יהיו מתוצרי עץ כמו דיקט ולא קרטון דחוס .

איךתדעי ? כשאת מסתכלת על מפרט של גיטרה המילה solid באנגלית או "מלא" בעברית צריכה להופיע לפני סוג העץ - במידה והיא לא מופיעה מדובר בדיקט או למינצייה בשפה יפה ובמקרה הרע בקרטון מצופה בקרום דקיק של עץ עם הרבה לכה.

אל תסתכלי על שם המותג - ו 700 שקל לגיטרה מהחנות זה מחיר נמוך מידי יש למשל את זאת ב 895 (הכי זולה שמצאתי עם טופ ארז מלא)

ואם תעלי טיפונת אז יש לך למשל גם את זאת ב990 ש"ח גיטרה ספרדית עבודת יד עם טופ ארז מלא . או את זאת ב 1000 גם גיטרה ספרדית בעבודת יד גם עם טופ מארז מלא .

לא הייתי מתקרב אל משהו שהוא פחות משלושת הדוגמאות שהבאתי .

בהצלחה,
אמיר

נערך לאחרונה על ידי am1rb, 01-07-2016 בשעה 07:47 PM.
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא