גמר שמן - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-04-2015, 06:58 PM   #1 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 44
קיבל תודה 72 פעמים ב54 הודעות
מוניטין: 10 Se7eN נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל גמר שמן

הי חברים
אני עומד לפני שלב הפיניש לגיטרה שלי אבל חושב שזה נושא ששווה שרשור נפרד:
באיזה גימור שמן אתם משתמשים? מה לפניו ומה אחריו? והאם מדובר בשמנים שניתן להשיג בארץ או רק בחו"ל?
תודה ושבת שלום
Se7eN is offline   הגב עם ציטוט

ישן 17-04-2015, 08:32 PM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלguitar-tin

הודה: 1,181
קיבל תודה 1,092 פעמים ב832 הודעות
מוניטין: 21 guitar-tin נמצא בדרך המלך

לא הייתי ממליץ לגמר גיטרה בשמן.
מקובל להשתמש במוצר שנקרא tru-oil ולקרוא לזה שמן אבל זאת טעות. זה יותר דומה ללכה פוליאוריטנית מאשר לשמן.
אם אתה מחפש גימור קל ליישום, אני ממליץ להשתמש במוצר הזה או בלכה ניטרו/אקרילית להברשה.
guitar-tin is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לguitar-tin על התגובה
Se7eN (18-04-2015)
ישן 18-04-2015, 12:49 PM   #3 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

כמו שאמרו מעלי - thru-oil פנטסטי וקל לישום . גימרתי איתו טלה שלמה . זה גימור שמבוסס על שמן פשתן אבל מכיל גם מעט מרכיב פוליאוריטני . זאת אומרת שבאמת טעות לקרוא לו שמן - הוא מרגיש ומיושם ונותן אפקט של שמן ממש כאילו הית משתמש בשמן אך הוא גם יוצר קרום הגנה דק ששומר על העץ בדומה ללכה
כאשר מיישמים אותו - בגלל תכונות שמן הפשתן שלו הוא חודר לעץ ומוציא מהעץ את כל היופי שלו בדיוק כמו ששמן פשתן היה עושה , ואם מיישמים רק שכבה אחת אז תכונות ה"לכה" שלו לא באות כלל לידי ביטוי ...
אחרי כל יישום צריך לחכות יום ורק אחרי בערך הישום השלישי מתחילה להיבנות שכבת הגנה פוליאוריטנית דקיקה , אם רוצים יותר מראה "לכתי" צריך להגיע לאיזה 7 שכבות ולשכבה האחרונה לתת איזה שבוע יבוש ואז ללטף אותה הרבה עם באפר או פלנל - יוצא סוף הדרך .

אם תחפש ביוטיוב - אתה תראה שמיישמים אותו לרוב עם האצבעות - את השכבה הראשונה השנייה והשלישית ישמתי עם האצבעות , אך ביישום השלישי כאשר התחלתי להרגיש שמתחילה להיבנות שכבת ההגנה האצבעות הותירו "טביעות אצבעות" מרוחות בסיבובים על כל הגיטרה - לא אהבתי את זה , אז לטשתי קלות ואת יתר השכבות ישמתי עם מגבון מטבח רב פעמי שטבול ב tru-oil .

אגב - בגלל שזה לא באמת שמן - אז זה ה"שמן" היחיד שוורמות' מכבדת את האחריות שהיא נותנת על צאוורים כל יתר השמנים האחריות מבוטלת .

אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
Se7eN (18-04-2015)
ישן 18-04-2015, 02:44 PM   #4 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

שאלת גם לגבי איפה להשיג ... את tru-oil אין בארץ . אבל אתה יכול להשיג אותו ב ebay בקלות .
בקבוקון של 3Oz יספיק לך לגיטרה שלמה וישאר לך עודף (לא שתוכל לשמור לשימוש עתידי , אין לחומר הזה חיי מדף ארוכים אחרי הפתיחה )

אמיר
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
Se7eN (18-04-2015)
ישן 18-04-2015, 03:36 PM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלguitar-tin

הודה: 1,181
קיבל תודה 1,092 פעמים ב832 הודעות
מוניטין: 21 guitar-tin נמצא בדרך המלך

יש כל מיני שיטות ליישום.
לשכבה הראשונה והשנייה על אגוז אפריקאי שלא עבר pore filling השתמשתי בנייר זכוכית 600P ליישום. ככה הטרו-אויל התערבב עם אבקת עץ ומילה את הפורים.
לאחר מכן השתמשתי בפיסת בד שגזרתי מסדין ישן ומרחתי בתנועות סיבוביות מבחוץ פנימה והשתדלתי לעשות שכבות דקות מאוד (קודם בשוליים ואז נכנסתי לכיוון המרכז).
חיכיתי 20 דקות בין שכבה לשכבה. בסוף שייפתי עם צמר פלדה 0000 ואז רציתי קצת יותר ברק אז ליטשתי עם נייר זכוכית 2000p.

נערך לאחרונה על ידי guitar-tin, 18-04-2015 בשעה 03:39 PM.
guitar-tin is offline   הגב עם ציטוט
2 המשתמשים הבאים מודים לguitar-tin על התגובה המועילה
am1rb (18-04-2015), Se7eN (18-04-2015)
ישן 18-04-2015, 07:56 PM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הבחירה בגימור שמן מגיעה כי אני מעדיף את המגע שלו אע"פ שההגנה פחות טובה מלקה, לא בגלל קלות יישום.
תודה רבה על ההסברים של tru-oil!
האם למישהו יש נסיון עם שמנים אחרים? או רק שמנים ליתר דיוק? ראיתי שמן פשתן, שמן tung ועוד. יש למישהו ניסיון ו/או המלצות?
ישן 19-04-2015, 12:02 AM   #7 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

שמנים לא נותנים "הגנה פחות טובה " הם לא נותנים הגנה כלל ! למרות השמן העץ יספוג את כל הלחות את כל הזיעה שלך ואת כל הלכלוך , הוא יהיה מגעיל וזה בלתי הפיך ! לא משנה כמה תשייף אח"כ זה לא יעזור זה חודר לכול עומק העץ !
אם אתה אוהב את ההרגשה של עץ חי מגומר בשמן - אז אפשר לעשות את זה רק בעצים אקזוטיים כמו רוזווד ,וונגה , אבוני , בוקוטה , קונסלו אלבס וכד' .
אגוז או אגוז אפריקאי חייבים גימור הגנתי.

אתה יכול לשים שכבה דקה של לכה "נושמת" - ואחרי שהיא מתקשה כמו שצריך לשייף אותה קלות עם נייר זכוכית ואז תקבל מה שנקרא גימור סאטין - הלכה תהפוך משקופה למאט ותהיה חלקלקה ומאוד נעימה למגע וגם תאפשר נגינה מהירה.

אמיר
ישן 19-04-2015, 12:35 AM   #8 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

הודה: 323
קיבל תודה 602 פעמים ב381 הודעות
מוניטין: 17 Readme2 נמצא בדרך המלך

עוד דבר קטן על tru-oil - לא קרה לי בעצמי אבל קראתי מספר דיווחים באינטרנט על התלקחויות ספונטניות של החומר הזה. אז אולי זאת סתם אגדה אבל אני לא מסתכן ונפטר מהמטליות עם החומר בתוך שקיות עם מים וללא אוויר כדי למזער את הסיכוי שזה יתלקח בפח בחום.
יש לי גם נסיון עם השיטה של מילוי הפורים באבק שיוף וטרו-אויל, זה עושה עבודה יפה, אבל מצריך הרבה סבלנות.
הגימור יכול להגיע לגלוס והוא מאוד נעים למגע.
Readme2 is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לReadme2 על התגובה
am1rb (19-04-2015)
ישן 19-04-2015, 01:13 PM   #9 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

אמיר - ואם מגמרים בשעווה מעל השמן? האם זה לא מספק הגנה טובה מספיק?
ישן 19-04-2015, 11:52 PM   #10 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

ציטוט:
פורסם במקור על ידי se7en צפה בהודעה
אמיר - ואם מגמרים בשעווה מעל השמן? האם זה לא מספק הגנה טובה מספיק?
לא.

השעווה - רק "מחייה" את מראה העץ . עץ ישן שנראה מת פתאום נראה חי וחיוני אחרי טיפול בשעווה .
השעווה גם לא חלקה - מיתחת לצאוור היא לא מרגישה טוב היד נעצרת עליה .
אני אוהב לעבור עם שעווה על לכה מאט ופעם בשנה שנתיים לחדש אותה - אבל אני לא שם מיתחת לצאוור .

תסתכל באשכול הלספול שלי הגיטרה מגומרת בלאקה מאט ושעווה - גם עכשיו אחרי הרבה שנים הגיטרה נראית פגז ...אבל זה לא נותן הגנה - הלכה נותנת את ההגנה .

אמיר
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא