שריגים מסילות רחבות - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-12-2014, 07:51 AM   #1 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

הודה: 14
קיבל תודה 69 פעמים ב62 הודעות
מוניטין: 16 RyonI נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל שריגים מסילות רחבות

שלום לחברי הפורום,

יש לי בעיה, אני צריך להחליף שריגים לגיטרה ישנה (סטרט יפנית מ-70) ,
הזמנתי שריגים מstewmac, מדיומים רגילים ומסתבר שהמסילות תפס לא מתאימות לחריצים בגיטרה. (החריציים בגיטרה רחבים מדי)

מישהו יודע היכן ניתן למצוא שריגי מדיום עם מסילות רחבות (עם משלוח מהיר)? אולי יש מישהו בארץ/אזור מרכז שיש לו?
אני זקוק רק לשתי חתיכות לגיטרה הספציפית הזאת. זה די דחוף.

תודה
יונתן.
RyonI is offline   הגב עם ציטוט

ישן 22-12-2014, 09:03 AM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלguitar-tin

הודה: 1,181
קיבל תודה 1,092 פעמים ב832 הודעות
מוניטין: 21 guitar-tin נמצא בדרך המלך

חריצים של סריגים זה דבר דיי סטנדרטי...
אפשר למלא את החריצים ולחרוץ מחדש.
שיטה טובה מאוד למילוי היא עם דבק ca:
אתה ממלא את החריץ באבקה דקה מאוד בצבע העץ (אם זה רוזווד או אבוני, קפה טורקי טחון דק יעבוד מעולה) ואז מטפטף (בזהירות! זה חומר מאוד דליל ואם שמים יתר מידי הוא נספג לתוך עומק העץ ואז חבל, יהיו כתמים שלא יורדים גם אם משייפים סנטימטר) על החריץ דבק ca. המילוי קשה מאוד ואפשר לקדוח או לנסר אותו בדיוק כמו בכל חלק אחר בעץ.
guitar-tin is offline   הגב עם ציטוט
ישן 22-12-2014, 09:49 AM   #3 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

אוקיי
הצבע לא כל כך משנה לי גם ככה השריגים יסתירו את החריצים בסופו של דבר, וגם לצוואר יש ביידינג.
אז אני מניח שגם אבקת נסורת רגילה של עץ מלא תעבוד?

תודה
ישן 22-12-2014, 10:04 AM   #4 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

לא צריך לסגור את החריצים אלא למצא את הפרט המתאים לחריץ וסביר שאם היה שם פרט אז ניתן למצא אותו.

תמדוד את העובי של החריץ שיש לך עכשיו בגיטרה עם קליבר או עדיף עם feeler gauge

וכאן יש כאן טבלה שמשווה בין סוגי פרטים של יצרנים שונים ככה תראה אם יש סיכוי למצא משהו שדומה למה שהיה לך במקור.

Fretwire chart

מעבר לזה הרבה פעמים באיביי (אני יודעת שזה לא ממש מקצועי) יש מציאות של כל מיני פרטים סינים במידות לא סטנדרטיות אז שווה לחפש גם שם.

נערך לאחרונה על ידי i-pink, 22-12-2014 בשעה 10:06 AM.
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לi-pink על התגובה
am1rb (22-12-2014)
ישן 22-12-2014, 11:07 PM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

סקרנות , על איזה העתק סטראט מדובר ?
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 23-12-2014, 08:49 AM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

האמת שאני לא סגור על הדגם ולא הצלחתי לאתר אותו ברשת, ואין רמזים על הגוף.
מה שכן זה לא 'בדיוק' סטרט קופי. הגיטרה באה עם מתגי on off במקום ה-5way, הפיקאפים סינגלים אבל שונים (לא מתאימים לרגילים), הצוואר זה מהגוני ועוד.
מה שכן מצאתי זה טלקסטר שכנראה יצאה מאותו מפעל כי היא מאוד דומה מבחינת גוון סאונד והרכיבים (הכובעים המתגים וכל החלקים זהים)
A Tele is a Tele is a Tele – 1970s Sears Japanese Telecaster Copy | Drowning in Guitars!
בכל מקרה אני מאוד התחברתי אליה והיא נשמעת מעולה במיוחד עם החלילית 2X10 שלי, סאונד מאוד חם וקלאסי אבל גם וורסטילי.

בנוגע לדיון אני כנראה אלך על האופציה של לסגור את החריצים עם מרק עץ ולנסור מחדש. השריגים אומנם לא מתאימים אבל לפחות הם לא משחקים, כלומר הם ממרוכזים בחריצים מדויק, פשוט לא מתהדקים.
ישן 23-12-2014, 01:19 PM   #7 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

מרק עץ סביר שיתפורר, ואם CA מסובך לך מידי אז כבר עדיף דבק נגרים פשוט קח קצת אבקת עץ. כן גם כזו ממקל של מטאטא תעבוד. תערבב אותה אם דבק נגרים עד שתקבל משהו בסיגנון של מקרם של קטשופ. כלומר לא ממש מוצק אבל גם לא נוזלי מאוד, תכלס עדיף שיהיה נוזלי מידי מאשר מוצק מידי, תחדיר את זה טוב טוב לחריצים עם סיכה או קיסם ותנגב עם מטלית לחה את העודף.

היתרון של דבק נגרים זה שהוא נמס בחום. מה שאומר שתוכל להחליף את פרטים בעתיד.

אם אתה בקטע של משהו חד פעמי כבר עדיף שתכניס אותם עם jb-weld

זה אפוקסי מאוד מאוד מאוד חזק ואיכותי למתכת ועץ ועוד כלמיני חומרים.

24 שעות יבוש, ואז גם עם פטיש לא תוכל להוציא אותם. החיסרון היחידי שלו שכנראה לא תוכל להוציא אותם לעולם בלי לרסק את הפרטבורד. (גם לא עם חימום כי הוא עמיד לטמפרטורות מאוד גבוהות (מדביקים איתו מנועים))

עוד רעיון משוגע שעלה לי עכשיו. ותכלס אם תצליח לבצע אותו זה יפתור לך את הבעיה הכי אלגנטי.

אתה מודד ממש ממש ממש מדוייק את החריץ הקיים. ומודד את המסילה של הפרט שקנית.

מחסר מעובי החריץ את עובי המסילה של הפרט ומכין שים ממתכת דקה כמו של פחית. את השים אתה מדביק לפרט עם כמה טיפות של JB-WELD

אחרי זה אתה מחספס קצת את השים שהדבק יתפס ומכניס אותו מדוייק עם קצת דבק, סביר שהחיבור יהיה מאוד חזק אם תשים שים מדוייק.

עוד רעיון קח בד פיבר/קרבון/קוולר דק תשים אותו מעל החריץ ותכניס את הפרט אליו עם קצת דבק אפוקסי.

עוד רעיון. תלוי כמה החריץ גדול, במקום לסתום את החריצים ולנסות לחרוץ להכניס את הפרטים עם אפוקסי עם מיקרו בלונס תוך שאתה שומע עליהם ממורכזים.

חשוב:
בכל התעסקות עם דבקים, במיוחד אפוקסי, פיבר וJB-WELD - חוק! לעשות מסקינג לשאר האזורים כך שאם נופלת לך טיפה אתה לא דופק את הפרטבורד.

לגבי ציאנו (CA). בגלל שהוא דליל אם אתה עובד איתו חשוב שהמסקינג שאתה עושה יהיה מחומר שלא נתקף ע"י הדבק כי במקום להגן על הפרטבורד הוא יספוג את הדבק והתוצאה תהיה יותר גרועה.
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לi-pink על התגובה
RyonI (23-12-2014)
ישן 23-12-2014, 03:52 PM   #8 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

כמה רעיונות! תודה :)

אני אתחיל עם ההצעה הראשונה ונראה משם. כשאמרתי "מרק" התכוונתי למה שציינת. יש לי דבק מסטיומאק ואין בעיה להשיג אבקת עץ מלא גם של רוזווד. חשבתי על להשתמש עם מזרק (בלי המחט כמובן) לזירוז העבודה. נראה איך ילך.
אני אעדכן
תודה!
ישן 24-12-2014, 10:26 AM   #9 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלBully

הודה: 180
קיבל תודה 504 פעמים ב294 הודעות
מוניטין: 19 Bully נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל לפני שאתה עובר לכל מני סוגי מילוי

איך הוצאת את השריגים?
אתה מכופף את השריג לרדיוס המדוייק לפני שאתה מתחיל להכניס אותם למקום?

יכול להיות מאוד שהרסת את החריץ כשהוצאת את השריגים בלי ידע.
מילוי של החריצים לא יעבוד ב100 אחוז וגם תצטרך מסור ספציפי במידה מדוייקת כדי לחרוץ שוב את השריגים
וגם אז יהיה לך מאוד קשה להיות מדויק.
Bully is offline   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-2014, 07:35 PM   #10 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלRyonI

1. עם מלחם ופלייר puller

2. אכן, לפי המדידה הרדיוס הוא 7.5 אינצ'.

3. לא נראה לי שהרסתי את החריצים. המסילות של השריגים המקוריים הם בודאות יותר רחבים.

4. התכנון שלי הוא כזה: עבודת הכנה לפרטבורד (ניקוי יסודי ומאסקינג) > מילוי החריצים עד 1/2 גובה ב"עיסה" של אבקת עץ מלא ודבק > המתנה עד שהמילוי חצי קשה > הכנסת השריגים > לחיצות עם בלוק רדיוס אחד אחד > המתנה יומיים עד שהמילוי לגמרי קשה תו"כ לחיצה > עבודת שריגים רגילה.

זה יהיה ארוך ומייגע אבל אין לי ברירה. מצד שני הרגע ראיתי ב-all parts שריגים עם מסילות יותר רחבות מאלה של סטיומאק, אז אני עדיין שוקל מה לעשות. בכל מקרה מחר אבדוק את התהליך על סתם עץ ונראה מה התוצאות.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא