בניית גיטרה ראשונה. - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-07-2013, 05:53 PM   #1 (permalink)
משתמש רציני

הודה: 8
קיבל תודה 72 פעמים ב33 הודעות
מוניטין: 17 Dimebag נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל בניית גיטרה ראשונה.

אהלן,
אני מתחיל ללמוד באוקטובר תואר ראשון ויצא ככה שיש לי בין חודש לחודש וחצי פנויים וחשבתי לבנות גיטרה, אני כבר מעל לשש שנים בפורום ואני רק מרפרף פה מאז השחרור לפני כשנתיים. לבנות גיטרה תמיד היה חלום רטוב, מלפני הצבא ועד עכשיו. אז החלטתי שזה הזמן הכי טוב שיהיה לי.
למרות שעיינתי בנעוצים הם לא היו הכי מועילים כי כמעט ואין שם מידע אז אני צריך הכוונה לכמה דברים. ספרות מקצועית(כמובן שאין בעיה עם אנגלית, אני מניח שאין דברים כאלה בעברית), שרטוטים וכמה אתרים לקניית חומרה ועצים.

מה שחשבתי לגבי הגיטרה עצמה, בגלל ששמעתי בצעירותי בעיקר מטאל קניתי גיטרה די מנסרת(איבנז rg1570) ופיווי בנדיט 112. אחרי שהתבגרתי קצת פתחתי את הראש לדברים אחרים, ואני שומע בעיקר רוק(לד זפלין, ביטלס, הנדריקס, קינג קרימסון, אסף אבידן וכיו"ב), הבנתי שאני צריך גיטרה חשמלית קלאסית. כרגע אני מתלבט בין לס פול וטלה עם נטייה לטלה בגלל שזה פרוייקט ראשון. פיקאפים יהיו תצורת hss.
הכוונה לגבי עצים, חומרה וטיפים בכללי יהיו מועילים מאוד.

תודה,
איתי.
Dimebag is offline   הגב עם ציטוט

ישן 04-07-2013, 07:18 PM   #2 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

הודה: 323
קיבל תודה 602 פעמים ב381 הודעות
מוניטין: 17 Readme2 נמצא בדרך המלך

בחומרה אל תתפשר. קנה את הטוב ביותר וזה ישתלם לך. אם הבניה לא תצא טוב לא הלכה החומרה ככה שאין סיכון פה. תשקיע בזה ותקבל גיטרה עם ערך מוסף ששומרת על כיוון וכיף לנגן בה ולעשות עליה סטאפ.
לגבי עצים חשוב מאוד שיהיו כמה שיותר יבשים כדי שלא יתעוותו לך. בניה יכולה לקחת אפילו כמה חודשים ואם יתעוותו לך חלקים תוך כדי זה מרגיז. צורת הניסור בעייניי זה פחות חשוב אם זה qs או fs. הגיטרה שבניתי היא fs לחלוטין ויש לה את הסאסטיין הכי ארוך ששמעתי מגיטרה מעולם. תראה שאין לך תולעים בעץ (או חורים של תולעים).
ותבחר עצים יפים עם רמת שינוי נמוכה וקושי גבוה. תנסה שיהיו כמה שיותר קלים כדי שיהיה לך נוח.
תתכנן מראש איך אתה בונה את כל הגיטרה ורק אז תתחיל. רד לפרטים הכי קטנים ותדמיין את עצמך עושה את זה. הסיבה לזה היא שיש שלבים שאחרי שביצעת הופכים את הביצוע של שלבים אחרים להרבה יותר מורכבים. ביוטיוב אתה תראה בונים רבים של גיטרות שעושים את העבודה עם שלל כלים יקרים שלא בהכרח תהיה לך גישה אליהם ולכן כדאי לחשוב טוב על כל התהליך קדימה. אני למשל הבנתי בשלב התכנון המקדים שכדאי לי להשוות את צורת הצוואר לצואר הפרטבורד לפני שאני עושה רדיוס לפרטבורד כי עבדתי עם רוטר ידני שרץ על הפרטבורד ולא עם רוטר שולחני. אם היה לי רדיוס לפרטבורד הוא היה גורם לרוטר לנטות על צדו ולהכניס את הביט לתוך הצוואר במקום ליישר אותו לפרטבורד. תחשוב מה הכלים שלך ואיך תעשה כל שלב ואחרי שתהיה לך רשימה מסודרת ומפורטת כמה שיותר אז תתחיל לעבוד.
Readme2 is offline   הגב עם ציטוט
ישן 04-07-2013, 08:06 PM   #3 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

בהצלחה בפרוייקט -

רק רציתי להגיד שטלה עם hss זאת לא טלה.
טלה זו לא רק צורה ! טלה זה קונספט !

וכדי שטלה תהיה טלה -
בשביל הסאונד:
היא צריכה שני סינגלים קלאסים שבקלאסיים . (ממליץ על ה key stones של ביל ובקי לורנץ )
גוף מאש או מאורן - (בשביל הסאונד עדיף אורן אבל בשביל העמידות עדיף אש כי אורן נורא עדין)
3 אוכפי פליז !!! בסיס גשר - פלדה מגולגלת מסיבית .
וצאוור מייפל.
ובשביל המהדרין (קשור למראה לא לסאונד):
צאוור חתיכה אחת ללא פרטבורד מודבק.
מפתחות וינטאג' עם כפתור אובלי ועם חריץ !! (לא עם חור! )
והפיקארד עם 5 חורים !
וברגים עם חריץ ! (לא פיליפס)

אם אתה לא מוכן להתפשר בחומרה - אז בסיס גשר ואוכפים של גלנדייל (הכי טוב שקיים)

ואם זה יקר לך מידי ואתה עדיין רוצה חומרה מעולה וגם להיות מסוגל להביא טלה לאינטונצייה מושלמת (לא דבר של מה בכך בטלה עם 3 אוכפים) ולא להשאר עם חור גדול בכיס אז אני ממליץ בחום על הגשר הזה

בהצלחה
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
shsni13 (04-07-2013)
ישן 05-07-2013, 09:31 AM   #4 (permalink)
משתמש רציני

אמיר, אני מבין את מה שאתה אומר, אבל אני לא הולך להתחרות בפנדר. אני בונה מה שאני רוצה ואני לא רוצה טלה אחד לאחד. התכוונתי בעיקר לצורת טלה ולא לכל הקונספט.
מישהו מכיר פה אולי ספר מקצועי לבניית גיטרות? אני זוכר שהסתובב פה איזה לינק אני רק לא זוכר איך קוראים לו.
דבר שני ששכחתי לציין, את כל העבודה שלי אני הולך לעשות בנגריה אז מבחינת כלים אני כמעט ולא מוגבל.
ישן 05-07-2013, 10:22 AM   #5 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלshsni13

הודה: 142
קיבל תודה 125 פעמים ב105 הודעות
מוניטין: 13 shsni13 נמצא בדרך המלך

יש כלי אחד שאני בטוח ב-100% שאין לך באותה נגריה וזה רדיוס בלוק - בלוק שצד אחד שלו קשתי כלפי פנים ברדיוס מסוים וזה מאפשר ליצור את הקשתיות של הפרטבורד. קח בחשבון את זה.
גם לי אין כזה ובגלל שאני לא בטוח שאני אבנה עוד גיטרה אני לא חושב שמשתלם לי לקנות אחד ועוד ברדיוס של 10" כמו שאני מתכנן (בלוק ברדיוס 10" לא יאפשר לי ליישר סריגים על הלס פול או על האיבנז אם אני אצטרך כי הרדיוס שלהן שטוח יותר מ-10", ואז זה פשוט ישכב בערכת סטאפ בלי שימוש סתם).

נערך לאחרונה על ידי shsni13, 05-07-2013 בשעה 10:37 AM.
shsni13 is offline   הגב עם ציטוט
ישן 05-07-2013, 02:32 PM   #6 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 0
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 guyda נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל ספר בניית גיטרות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dimebag צפה בהודעה
למרות שעיינתי בנעוצים הם לא היו הכי מועילים כי כמעט ואין שם מידע אז אני צריך הכוונה לכמה דברים. ספרות מקצועית(כמובן שאין בעיה עם אנגלית, אני מניח שאין דברים כאלה בעברית), שרטוטים וכמה אתרים לקניית חומרה ועצים.
אהלן איתי , אני גם גולש בפורום הזה זמן רב ונכון לעכשיו לא יצאלי לבנות יותר מידי אז שמרתי על זכות השתיקה :)

יש לי ספר של Martin Koch (בקובץ pdf) ששמעתי שהוא ספר טוב .

אם יש לך רעיון איך אני מעביר אותו לך , אשמח לעזור.

גיא
guyda is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לguyda על התגובה
Dimebag (05-07-2013)
ישן 05-07-2013, 04:49 PM   #7 (permalink)
משתמש רציני

ציטוט:
פורסם במקור על ידי guyda צפה בהודעה
אהלן איתי , אני גם גולש בפורום הזה זמן רב ונכון לעכשיו לא יצאלי לבנות יותר מידי אז שמרתי על זכות השתיקה :)

יש לי ספר של martin koch (בקובץ pdf) ששמעתי שהוא ספר טוב .

אם יש לך רעיון איך אני מעביר אותו לך , אשמח לעזור.

גיא
תודה רבה על ההצעה, אבל במקום להסתבך בהעברות מסובכות קפצתי לפיירט ביי(:
אבל תודה רבה שהזכרת לי את השם!
ישן 05-07-2013, 05:34 PM   #8 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלבנימין מילר

הודה: 112
קיבל תודה 373 פעמים ב169 הודעות
מוניטין: 13 בנימין מילר נמצא בדרך המלך

הספר הכי מוצלח שאני מכיר לכניסה לעולם בניית הגיטרות החשמליות הוא של Melvyn Hiscock:

Make Your Own Electric Guitar: Melvyn Hiscock, Brian May: 9780953104901: Amazon.com: Books

הוא יותר בהיר ומאורגן מהספר של KOCH (שגם הוא לא רע בכלל, אבל הרבה יותר מבולגן)

הבנאדם טרח והוציא את הספר הזה בעצמו (ולא דרך הוצאת ספרים). תשקול להזמין את הספר ולא להוריד אותו.
בנימין מילר is offline   הגב עם ציטוט
2 המשתמשים הבאים מודים לבנימין מילר על התגובה המועילה
am1rb (09-07-2013), Dimebag (05-07-2013)
ישן 05-07-2013, 06:25 PM   #9 (permalink)
משתמש רציני

בנימין- תודה, ואני אזמין בקרוב.

דבר שני, אני מחפש בנרות שרטוטים לגיטרות במידות אחד לאחד כדי שאוכל להדפיס אותם וליצור שבלונות. מישהו מכיר משהו כזה?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא