פרוייקט: סינתי גיטרה או הגיטרה שיכולה לעשות ולהיות הכל. - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-05-2012, 12:13 AM   #1 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל פרוייקט: סינתי גיטרה או הגיטרה שיכולה לעשות ולהיות הכל.

שלום ,
החלטתי לשתף אותכם בפרוייקט שאני מתכנן אותו כבר חודשים רבים ועכשיו בימים אלו הוא סוף סוף מתחיל להגיע לשלב המימוש.

טוב, אז טל עשה את זה כאן כבר לפני ואני לא מתיימר להגיע לקרסוליים של רמת הבנייה של טל.

לכן בפרוייקט שלי ובאשכול זה לא אתמקד כלל ב"נגרות" שהיא כמעט לא התחום שלי בכלל אבל אתמקד וארחיב ואני מקווה שאעשיר אותכם בכל מה שקשור לקרביים של סינתי גיטרה: מידי, פיאזו, GK , קונטרולרים , מודלרים וכו' מה שטל לא עשה באשכול שלו ועמית שנתן לכם טעימה קטנטונת ממה שהגיטרה יודעת לעשות אבל לא הרחיב כהוא זה על מה קורה "מאחורי הקלעים" .

אני אכנס לביטים .

זה הולך להיות ארוך - ואני מאמין שעד אמצע יוני כבר יהיו באשכול הזה דגימות סאונד ....

אני עוד לא יודע איך להתחיל ולארגן את האשכול - יש לי המון חומר בראש ועכשיו אני רוצה להוריד אותו על הכתב ואני מקווה שאזרום והכתיבה תהיה קולחת.

אתם מוזמנים לעקוב.

אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
2 המשתמשים הבאים מודים לam1rb על התגובה המועילה
מיסטר הייד (15-05-2012), Yehonatan (15-05-2012)

ישן 15-05-2012, 01:18 AM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלguitar-tin

הודה: 1,181
קיבל תודה 1,092 פעמים ב832 הודעות
מוניטין: 21 guitar-tin נמצא בדרך המלך

בהצלחה! נשמע אחלה פרוייקט שבעולם. טכנולוגיה שגם אני מאמין בה ולדעתי צריכה יום אחד להופיע בכל מקום...

החלטת לפרסם את הנושא במקרה היום או שגם לך הפורום לא עלה כבר שבועיים בערך ורק היום הוא החליט לעבוד?
guitar-tin is offline   הגב עם ציטוט
2 המשתמשים הבאים מודים לguitar-tin על התגובה המועילה
am1rb (15-05-2012), Yehonatan (15-05-2012)
ישן 15-05-2012, 01:43 AM   #3 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלnhayun

הודה: 23
קיבל תודה 333 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 18 nhayun נמצא בדרך המלך

בהצלחה!

האתר באמת נפל, זה בהחלט היה מבאס. נקווה שהוא יישאר למעלה.
nhayun is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לnhayun על התגובה
am1rb (15-05-2012)
ישן 15-05-2012, 09:06 AM   #4 (permalink)
משתמש מכור

הודה: 880
קיבל תודה 271 פעמים ב240 הודעות
מוניטין: 13 Yehonatan נמצא בדרך המלך

המון המון בהצלחה ! נשמע סופר מגניב וסופר שימושי, ומחכה בקוצר רוח לשמוע !
וכן, האתר נפל, ממש התפלאתי שהוא עלה לי היום xd
Yehonatan is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לYehonatan על התגובה
am1rb (15-05-2012)
ישן 15-05-2012, 09:20 AM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

קודם כל כמה מילים על איך הפרוייקט נולד.
אפשר להגיד שהטריגר לפרוייקט ולמחשבה עליו היה האשכול שפתח המשתמש YuvalGuitarPro או ליתר דיוק תגובה מספר 28 של sharonzaz באותו האשכול .
יובל רצה גיטרה בתקציב שהוא מכובד ביותר לכל הדיעות שתיהיה הגיטרה האולטימטיבית - ואני עניתי לו בשיא הרצינות ומיתוך הידע והנסיון שלי שאין דבר כזה ובגלל זה גיטריסטים מחזיקים הרבה גיטרות בתקציבים כאלה והתאבון לגיטרות נוספות לעולם לא פוסק. אחרי תגובה 28 שפתחה לי את העניים - הבנתי שאין דבר כזה בעולם הקונבנציונאלי, אבל כשמשלבים יחד עם הקונבנציונאלי גם מודלרים וגם מידי (אני מדבר על שיא הטכנולוגיה ולא על הצעצועים) - המגבלות של העולם הקונבנציונלי נעלמות לחלוטין ואז נפתח עולם של אפשרויות בלתי מוגבלות שרק הדמיון של הגיטריסט הוא המגבלה היחידה.

שרון דיבר על וריאקס - וריאקס היא גיטרת מודלר של line6 זאת גיטרה קונבנציונלית ברמה די גבוהה שמשלבת בתוכה חומרה מתוחכמת שמסוגלת למדל גיטרות אחרות מגברים וקבינטים ובעצם להישמע בצורה מאוד משכנעת כמו כל שילוב של גיטרה מגבר וקבינט אפשריים .

מה שאני הולך לעשות הוא כמה קפיצות מדרגה מעבר למה שהוריאקס יודעת לעשות .

אני מדבר על גיטרה עם יציאת GK (ארחיב בהמשך ) כמו למשל הגיטרה שטל בנה לעמית סדרס
כמו למשל הגיטרות מסדרת SA של Godin או כמה גיטרות של Carvin כדוגמת ה FG1S
ואפילו הפנדר סטראטוקסטר GC-1 (שהיא מעט שונה בפיקאפים אבל עדיין באותה בקטגוריה) .

המשך יבוא....

נערך לאחרונה על ידי am1rb, 15-05-2012 בשעה 12:40 PM.
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
Yehonatan (15-05-2012)
ישן 15-05-2012, 02:05 PM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלyoavpeled

הודה: 197
קיבל תודה 46 פעמים ב39 הודעות
מוניטין: 13 yoavpeled נמצא בדרך המלך

נשמע מעניין! בהחלט הדבר הכי קרוב לצי של גיטרות ומגברים.
yoavpeled is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לyoavpeled על התגובה
am1rb (15-05-2012)
ישן 15-05-2012, 03:09 PM   #7 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yoavpeled צפה בהודעה
נשמע מעניין! בהחלט הדבר הכי קרוב לצי של גיטרות ומגברים.
הרבה יותר ממה שאתה מדמיין - חכה ותראה .... :-)

אמיר
ישן 15-05-2012, 03:40 PM   #8 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלshsni13

הודה: 142
קיבל תודה 125 פעמים ב105 הודעות
מוניטין: 13 shsni13 נמצא בדרך המלך

מחזיק לך אצבעות
אני בטוח שאני אלמד המון מהאשכול (אם מהלס פול שהרכבת למדתי הרבה אני בטוח שאני אלמד גם מכאן)
בהצלחה
shsni13 is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לshsni13 על התגובה
am1rb (15-05-2012)
ישן 16-05-2012, 09:56 PM   #9 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

המשך:

מה זה GK ?
מה זה MIDI ?
מה זה Pitch 2 Midi converter ?
מה זה סינתיסייזר \ sound module ?
מה זה מודלר ?
מה זאת מערכת פיקאפים פוליפונית ?
מה ההבדל בין מערכת פוליפונית מגנטית לפיאזו ? איזו עדיפה ?
איך הכל קשור זה לזה ?
מה צריך שיהיה בגיטרה ?
לאיזה ציוד הגיטרה צריכה להתחבר ?
מה זאת גיטרת GK ?
מה זאת גיטרת מידי ?
רגע, יש בכלל הבדל ? מידי ו GK זה לא אותו הדבר ?
ומה ההבדל בין גיטרת מודלר לגיטרת מידי או לגיטרת GK ?
איזה מגבר צריך ? - צריך יותר ממגבר אחד ?
מה זה AXON ?
האם AXON הוא גם סינתיסייזר ?
מה זה GI-20 ?
מה זה sound canvas ?
מה זה GR-20 ?
מה זה GR-55 ?
מה זה GR-33 ?
האם ה GR-33 יותר מתקדם מ GR-20 ?
מה זה COSM ?
מה זה VG-99 ?
למה ל VG-99 יש חיבור מידי ?
האם GR-55 יודע לעשות כל מה שה VG-99 עושה או להיפך ?

כמה זה בכלל עולה ? על איזה סכומים מדובר ?

וואוו -כמה שאלות ? !!! אבל זה מצב טוב . כשהתחלתי לא ידעתי אפילו מה לשאול !
כשמצאתי תשובה אחת - פתאום התעוררו עוד שאלות ועוד שאלות ועוד ועוד שאלות

כשידעתי בסוף את התשובות לכל השאלות והכל התחיל להסתדר לי בצורה הגיונת - אפשר היה להתחיל בפרוייקט.

הפרוייקט הוא הכל ! - הגיטרה , האלקטרוניקה והציוד הנלווה .

באשכול הזה - אשתדל לעשות סדר בבלגן .

אני אתאר את הגיטרה - את האלקטרוניקה והשיקולים לבחירתה ואת הציוד שהגיטרה תתחבר אליו .

היום ראיתי במעקב הדואר שהדברים האחרונים כבר הגיעו - חלק הגיע בשבוע שעבר חלק הגיע בפסח וחלק הגיע שגוי והייתי צריך להחזיר חזרה
בקיצור עכשיו הכל מתחיל להתכנס - ואוכל גם להראות תמונות והתקדמות בזמן אמת .

המשך יבוא:

אמיר
2 המשתמשים הבאים מודים לam1rb על התגובה המועילה
gal76 (16-05-2012), מיסטר הייד (17-05-2012)
ישן 16-05-2012, 11:48 PM   #10 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

אני אתחיל מהסוף.
מה זה סינתיסייזר ?

הדבר הראשון שעולה מייד לנגד עיניי שאני שומע את המילה סינתיסייזר - זה ז'אן מישל ז'אר מול צי של מקלדות
והתקליט OXYGEN מתחיל להתנגן לי בראש
והדבר השני שעולה לי מול העיניים זה קית' אמרסון מתחרע על המוג מנענע אותו בועט בו ומשמיע צלילים לא מהעולם הזה .

סינתיסייזר - הוא התקן אלקטרוני המסוגל לחולל מגוון עצום של צלילים . סינתיסייזר יכול לחקות צלילים של כלי נגינה אחרים או לייצר מגוון שלם של צלילים חדשים משל עצמו .
הסינתיסייזר יכול להיות נשלט ע"י אמצעי קלט שונים כמו מיקלדות , סיקוונסרים ובקרים לכלי נגינה . הסינתיסייזר מחולל צורות גלים אלקטרוניים שנשלחים אל מגבר שמחובר לרמקול .

הסינתיסייזר - יכול גם לקבל דגימה של צליל אמיתי ובאמצעות כל האלקטרוניקה שבתוכו (מתנדים פילטרים מאפננים וכד') הוא מסוגל לעבד את הצליל הדגום וגם לייצר מהצליל הדגום כל תו אפשרי .

אפשר לדגום למשל נביחה של כלב ולנגן את החמישית של בטהובן על נביחות של כלבים ואף לעשות אקורדים מהנביחות.

היכולת הזאת לקחת צליל אמיתי ולעבד אותו ולקבוע את גובהו עוצמתו ההתקפה הדעיכה וכו' נקראת סינתזה .

לסינתסייזרים שגם דוגמים ומשמעים דגימות קוראים סמפלרים .

אפשר גם לחבר את המוצא של הסינתיסייזר לאפקטים או פדל בורד ולעבד אותם עיבוד נוסף בדיוק כמו שמשתמשים באפקטים לגיטרה (דיסטרשן , אוברדרייב , קורוס , דליי , פלנג'ר וכל מה שאתם מכירים עובד גם על סינתיסייזר )

יש סיתיסייזרים שהם סתם קופסא שחורה עם קונקטורים ומליון נובים ויש כאלה שנראים כמו מקלדת
גם אלו שנראים כמו מקלדת הם למעשה אותה קופסא שחורה ומקלדת באותו מארז .

המקלדת בפועל מחוברת עם כבל לקופסא - כל לחיצה על המקלדת שולחת פקודה דרך הכבל הפקודה מגיעה לקופסא ולפי מצב הנובים על הקופסא נקבע אופי הצליל הכללי והצליל מסונתז לגובה של הקליד שנלחץ במיקלדת

כלומר המקלדת רק שולחת פקודות היא לא מייצרת שום צליל בעצמה !

אם נייצר לדוגמא מכשיר שיכול לאגור פקודות בסדר סויים ואת המכשיר הזה נחבר לקופסא השחורה והמכשיר ישלח אליה את הפקודות לפי הסדר שתוכנת מראש הסינתיסיזר יחולל את כל הצלילים שהמכשיר שולח לו וינגן אותם. למכשיר הזה קוראים סיקוונסר .

כל הרעיון כאן שזה לא משנה מי שולח את הפקודות המקלדת או הסיקוונסר הסינתיסייזר הוא מנוע ולא אכפת לו מאיפה הוא מקבל את הפקודות - הוא מקבל פקודה ומבצע אותה .

השפה בה המנוע הזה מקבל את הפקודות עברה הרבה גילגולים במשך השנים בהתחלה קראו לה DCB ברולנד אך בקורג למשל היתה שפה אחרת ולא היה תקן אחד כך שמקלדות וסיקוונסרים של יצרנים שונים לא יכלו לתקשר עם המנועים הסינתיסייזרים של יצרנים אחרים וכך נולדה שפת פקודות אחידה ותקנית והשפה הזאת נקראת MIDI

יצרני הסינתיסייזרים הבינו מהר מאוד שלא מספיק שאפשר לחולל אין ספור צלילים ולסנתז אותם ואפילו לתת ללקוח אפשרות להוסיף צלילים שהוא דגם בעצמו, הם הבינו שהן בעצמן צריכות לאסוף את הדגימות ולעשות זאת באיכות הגבוהה ביותר האפשרית באולפני הקלטה ולספק את המנוע עם ספרייה עשירה של צלילים דגומים באיכות אולפנית .
כשהם עשו את זה התבטל כמעט הצורך לדגום צלילים לבד ורוב הסינתיסיזרים היום מגיעים ללא יכולות דגימה עצמית אך הם מגיעים עם ספרייה גדולה שאפשר לבחור ממנה איזה צליל שרוצים ולסנתז אותו .

הסינתיסייזרים הראשונים הגיעו עם 56 צלילים דגומים לדוגמא ה JUNO-60 זה היה המון ! תחשבו אם אתם יכולים למנות 56 כלי נגינה שונים ? !

היום סינתיסייזר יכול להכיל 1000 דגימות !!!

היום יש גם סיתיסיזרי תוכנה והמחשב יכול לסנתז את כל הצלילים ששמורים על קבצים .

אז מה זה קובץ מידי ? זה קובץ מחשב שמכיל אוסף של פקודות מידי שנשלחות לסינתיסיזר המובנה בתוך המחשב .
איך הפקודות הסתדרו בתוך קובץ המידי? נכון הזננו אותם לתוך סיקוונסר והוא כתב את הקובץ .
גם הסיקוונסר שהיה מכשיר הוא היום תוכנה - תוכנת הקלטה שמקליטה פקודות מידי ומשדרת אותן לפי הסדר לסינתיסייזר היא סיקוונסר תוכנה (לדוגמא קיובס אבלטון פרו טולס וכד' )

אז אם המחשב יודע לשלוח פקודות מידי החוצה הוא יכול גם לשלוט על סינתיסייזר חומרה חיצוני .

סינתיסייזר חיצוני נקרא sound module לחברת רולנד יש סדרה של קופסאות כאלה קוראים להן sound canvas ההבדל במחירי הקופסא נובע בעיקר מכמות הצלילים הדגומים שהיא מכילה
לקופסא יש קונקטור שמקבל פקודות מידי - לא אכפת לו מאיפה והיא מסנתזת את הפקודות .

אז הבננו איך שולחים פקודות מידי לסינתיסייזר באמצעות מיקלדת או סיקוונסר או מחשב .
אבל האם זה חייב להיות ככה ?

נניח שסקסופון היה יודע לשלוח פקודות מידי לסינתיסייזר הסקסופוניסט היה יכול לנגן על חצוצרה ו על פסנתר ועל כל צליל שדגום בסינתיסייזר ...

נו , מתחילים לראות את התמונה ?

זהו מספיק להיום ....

המשך יבוא...

אמיר

נערך לאחרונה על ידי am1rb, 17-05-2012 בשעה 12:19 AM.
9 המשתמשים הבאים מודים לam1rb על התגובה המועילה
מיסטר הייד (17-05-2012), Metalist (10-03-2013), mike_a (18-05-2012), noamm (13-04-2014), peshtol (10-06-2012), shsni13 (17-05-2012), weissby (18-05-2012), Yehonatan (17-05-2012), yoavpeled (19-05-2012)
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא