פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים

פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים (http://www.musictalk.co.il/forum/)
-   מחשבים וכרטיסי קול (http://www.musictalk.co.il/forum/forum103/)
-   -   בעיה:המחשב לא מזהה את הכרטיס קול m-audio profire 610 (http://www.musictalk.co.il/forum/forum103/thread87506.html)

ozele 02-06-2012 02:05 PM

בעיה:המחשב לא מזהה את הכרטיס קול m-audio profire 610

שלום לכולם!
אתמול עבדתי עם הכרטיס קול שלי והכל עבר חלק לגמרי בלי שום בעיה .. חבר ביקש ממני את הכרטיס קול והבאתי לו אותו הוא ניסה להתקין אותו אצלו ולא הצליח .. לאחר שעות שניסינו להתקין אצלו החלטנו לחזור אלי ולחבר את הכרטיס אצלי שוב אבל.. המחשב החליט להפסיק לזהות את הכרטיס ... התקננתי את כל הדריברים האפשריים גם לחיבור firewire וגם לכרטיס קול עצמו ושום דבר לא עוזר... האם מישה יכול לעזור לי בבקשה!! זה דחוף!! חשבתי אולי על האפשרות שבגלל שחיברנו את הכרטיס למחשב אחר המאפיינים שלו שונו אבל אני לא מצליח להבין שום דבר אחר... אשמח אם תעזרו לי.. תודה מראש עוז!!!

ranroby76 02-06-2012 05:27 PM

יש מצב שניתקת את הכרטיס מהמחשב שלך כשהכרטיס והמחשב דלוקים ועובדים ? במקרים מסויימים וכרטיסים מסויימים, בקר הפיירווייר הרגיש עלול להיפגע (דבר שלא קורה עם usb2 כמעט בכלל).
מה קורה כשאתה מחבר את הכרטיס? נורות הבקרה הרגילות נדלקות בו?

M0r3GuN 02-06-2012 06:30 PM

נסה לכבות את המחשב, לנתק את הכרטיס מהחשמל.
עכשיו חבר את הכרטיס למחשב, חבר אותו לחשמל, הדלק את המחשב.
רוב הסיכויים שזה יעזור.
באיזה כרטיס fw אתה משתמש? אם אתה משתמש בfw המובנה על הלוח אם- סיכוי גדול ששם נובעת הבעיה..

ranroby76 03-06-2012 05:53 AM

M0r3GuN , לא נראה לי שזה בגלל כרטיס הפיירווייר משום שהוא טוען שהכרטיס עבד לפני כן.

M0r3GuN 03-06-2012 06:55 AM

נכון, אבל גם הprofire עבד לפני כן...
יצא לי לעבוד פעם על פיירוייר onboard [למשך כמה ימים], ופשוט אי אפשר היה לסמוך עליו. רגע אחד היה עובד, רגע אחד החליט לשגע אותי..

ozele 03-06-2012 02:38 PM

כן ניתקתי את הכרטיס מבלי לכבות אותו.. טעות מפגרת כאשר אני מחבר את הכרטיס הוא מקבל חשמל מהמחשב אבל המחשב לא מצליח לזהות כבר עשיתי את כל הפעולות מחדש כולל הורדת דריברים מחדש. אני עובד על fw של הבורד כי זה החיבור היחיד שניתן לעבוד איתו.. החלפתי כמובן כבל כדי לבדוק שזה לא הכבל.. הכבל תקין מה עוד אפשר לנסות? תודה בנתיים :)

ranroby76 03-06-2012 03:49 PM

ובכן, חיפשתי קצת ואני חושב שמצאתי את הסיבה. חיבור\ניתוק של התקן פיירווייר "חם" (כלומר כשהמחשב ו\או הכרטיס דלוקים) עלול לגרום נזק בלתי הפיך לבקר הפיירווייר המובנה של המחשב. רוב הסיכויים שזה זה.

כמו שאתה רואה, המדריך של החברה מציע שני פתרונות. נסה אותם ואם לא עוזר, תצטרך לרכוש כרטיס הרחבה לפיירווייר, ומוטב שתרכוש אחד עם בקר של TEXAS INSTRUMENTS .

ozele 03-06-2012 03:54 PM

אבל הקטע זה שבעיה זו הופיעה בדיוק במחשב של חבר שלי ... לא יכול להיות שהחיבור פאיר וואיר של הכרטיס הלך ? אגב בגלל שהלוח אם שלי הוא של חברת asus לא ניתן לחבר אליו כרטיס פאייר וואיר חיצוני ...

ranroby76 03-06-2012 08:23 PM

גם אצל החבר חיברת את הכרטיס כשהמחשב דלוק?...

שמע, כדי לאבחן את מקור הבעייה, תצטרך לוודא שיציאת הפיירווייר שלך במחשב תקינה (ובמקרה הזה, גם של החבר, כי מצב ששניהן ניזוקו). נסה לחבר ליציאה התקן פיירווייר כלשהו (מצלמה או משהו אחר) ותראה איך ההתקן מגיב (אבל כשהמחשב וההתקן כבויים !!!) . אם ההתקן האחר מגיב בסדר, יש מצב שהכרטיס קול עצמו ניזוק (עפ"י החברה, הנזק יכול גם להיות דו כיווני).

אין בעייה, אגב, עם חיבור כרטיסי פיירווייר חיצוניים ללוח אם אסוס. אתה מחבר אותם לכניסת ה-pci בלוח.

ozele 04-06-2012 01:12 AM

אוקיי ונגיד והחיבור תקין ... והבעיה היא בכרטיס ויש לי עליו אחריות אתה מאמין שניתן לתקן את זה תחת האחריות ?
ולא הבנתי את הקטע עם הפייר וואיר באסוס..

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 01:59 AM.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.1.0
כל הזכויות שמורות ל Musictalk 2003-2007 כל יצירה הנכתבת בפורום זה ו/או בכל פורום אחר מעוגנת בחוק זכויות היוצרים, כמצוין בתקנון הפורומים ועל- פי חוק זכויות היוצרים. אין להשתמש בכל יצירה כתובה ללא אישור בעלי הזכויות. מערכת MusicTalk.co.il אינה אחראית ולא תישא בכל אחריות למסרים, ידיעות, פרסומים מכל מין וסוג שהוא, אופי הדיונים בפורומים ותוכנם, כולם או מקצתם, והאחריות בעניין זה תחול על המשתמש/ת מפרסם/מת המידע או ההודעה, ועליו/ה בלבד. המערכת לא תישא באחריות כלשהי לנזק, תקלה, אובדן וכיוצא בזה, אשר ייגרמו, אם ייגרמו, כתוצאה מפרסום כלשהו בפורומים או במידע שבהם, ובכלל זה שימוש. האחריות על השימוש במידע הנמסר בפורומים ותוצאותיו יחולו על המשתמש/ת ועליו/ה בלבד.