תעזרו לחייל לוחם להגשים את החלום - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-01-2016, 08:49 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 2
קיבל תודה 0 פעמים ב0 הודעות
מוניטין: 0 TomerNT נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל תעזרו לחייל לוחם להגשים את החלום

שלום,
קוראים לי תומר אני בסיסט כבר לא מעט שנים ואני חולם לבנות לעצמי את בס החלומות שלי, זה משהו שאני כבר חושב עליו ומתכנן אותו כמה שנים טובות ואני פשוט לא יודע איך לגשת לזה.
אשמח לקבל עצות איך להתחיל, עם איזה ציוד, שיטות, כלים, מאיפה להביא חלקים/עצים וכדומה.

תודה מראש ולא מזנב.
TomerNT is offline   הגב עם ציטוט

ישן 09-01-2016, 08:00 PM   #2 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 44
קיבל תודה 72 פעמים ב54 הודעות
מוניטין: 10 Se7eN נמצא בדרך המלך

הי תומר
קודם כל הרבה בהצלחה עם הפרוייקט!
אמרת שאתה מתכנן הרבה שנים, האם יש לך כבר תוכניות, או החלטות כלשהן לגבי הכלי (צורה, מיתרים, פיקאפים וכו')? אם כן יעזור כמובן אם תשתף אותן פה כי ככה בעצם מתחילים.
מעבר לכך, האם יש לך ידע כלשהו בנגרות? יעזור אם תפרט כי זה גם יכול להכווין מאיפה להתחיל. ובהמשך לכך - האם יש לך כרגע כלי עבודה כלשהם ו/או מקום עבודה מאובזר?
באופן אישי אשמח לסייע, אני גם בהליכי תכנון ראשוני של בס (אחרי כמעט 3 גיטרות חשמליות)
Se7eN is offline   הגב עם ציטוט
ישן 09-01-2016, 10:35 PM   #3 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 2
קיבל תודה 0 פעמים ב0 הודעות
מוניטין: 0 TomerNT נמצא בדרך המלך

האמת שיש לי מבחינת תכנון הכל בערך.
צורה מקורית שהיא מן הכלאה בין Warwick לRickenbacker, אלקטרוניקה של Delano (יש לי ניסיון באלקטרוניקה), "34, 21 סריגים, מסריג 10 ומעלה פרטלס (כמו בגיטרות של BGF),
עצים: גוף-אלדר, טופ-אגוז, צוואר נק-טרו 5 חלקים-מהגוני/מייפל/וונגה/מייפל/מהגוני,
פרטבורד-פאו פרו.

ניסיון בנגרות לצערי אין לי יותר מדי.
TomerNT is offline   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-2016, 04:40 PM   #4 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

אז אתה כבר סגור על די הרבה דברים... השלבים הבאים:
תוכנית בקנה מידה 1:1, רצוי מודפסת
רכישת העצים ובמקביל הזמנת החלקים (כנראה מחו"ל). אגב חלק מהעצים אולי תוכל להשיג כשאריות. טופ אגוז - אפריקאי או אמריקאי? עץ לפרטבורד כנראה חייב מחו"ל, אבל שווה לשאול אם למישהו בפורום יש חתיכה למכירה או שמכיר מקום בארץ.
חיתוך העצים והקצעה לצורך הדבקה - חייב להעזר בנגריה
מפה והלאה אפשר להמשיך עם כלים ביתיים - המינימום לטעמי: מסור ג'יגסו (שאפשר בד"כ להשאיל בקלות מחבר אם אין), מקדחה או מברגה לצורך חורים, שופינים ונייר זכוכית לעיבוד הצורה, וכמה כליבות להדבקות. כיס אלקטרוניקה הוא הדבר הכי מורכב, בשביל זה עדיף שוב להעזר בנגר או בונה מהפורום. אם ממש תרצה לבד ואין לך כלים מתאימים, אתה יכול להכין אותו לפני הדבקת הטופ, אבל זה יחסית מסבך את העניינים.
אתה יכול להסתכל בשרשורים מפורט של הגיטרות שלי: 1 2 או כל שרשור אחר כמובן, כדי לראות שלבים בדרך, ולשאול מה שמטריד אותך.

נערך לאחרונה על ידי Se7eN, 10-01-2016 בשעה 04:46 PM.
המשתמש מודה לSe7eN על התגובה
TomerNT (15-01-2016)
ישן 15-01-2016, 09:55 AM   #5 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

הודה: 323
קיבל תודה 602 פעמים ב381 הודעות
מוניטין: 17 Readme2 נמצא בדרך המלך

אם אין לך בכלל נסיון בנגרות מציע לך להתגלח קודם על עץ זול. קנה לך מנגריה את העץ הקשה הכי זול שאתה יכול למצוא לפי נפח, תחתוך ממנו את כל החתיכות ותנסה להויא אותן מושלם. בפעם הראשונה זה כנראה לא ילך לך טוב. אני שמחתי שבזבזתי רק כמה שקלים על הפרטבורד הראשון שלי אחרי שהרסתי אותו אחרי כמה ימי עבודה, ושמחתי גם שהתחלתי לעבוד מהפרטבורד כי לדעתי זה החלק הכי בעייתי. עצה שניה זה תשתדל לחסוך בכלים כמה שפחות. כלים טובים יותר יעשו לך עבודה טובה יותר חד וחלק. שמע, ההבדל בין גיטרה מדהימה לגיטרה שאי אפשר לנגן עליה בכלל עשוי להיות בלתי נראה ממבט ראשון. אבל אוסף של פרטים קטנים יוצר את הגיטרה הטובה. לכן כל הדברים הקטנים שתחפף בהם ותנסה לפתור באמצעות כלים מאולתרים יפגעו באיכות של הפרטים הקטנים האלה. אם אתה מחפש תחליף לכלי תהיה מוכן ללתכנן ולעבוד קשה מאוד בשביל זה. אני החלטתי לבנות למשל בלוק רדיוס לפרטבורד. אחרי שלושה נסיונות כושלים הבנתי שהחומרים והזמן שהשקעתי בזה לא משתלמים וקניתי בלוק רדיוס. התוצאה היתה טובה. אני עדיין מפנטז על להכין ג'יג כזה אבל עכשיו אני מבין שזה כרוך בהשקעה מאוד גדולה של זמן כדי לקבל תוצאה שהיא מספיק טובה בשבילי. עם זאת, היה לי נסיון מוצלח בהכנת מכשיר לכיפוף שריגים ובזה חסכתי בהצלחה. בסוף התהליך יצאתי עם הרבה יותר כלים ממה שתכננתי שיהיו לי כשנכנסתי לזה. מציע לך לחסוך בזה בהתחלה, לנסות לבנות מעצים זולים, להבין מה אתה צריך כדי שהעבודה תצא מושלמת, ואז להזמין את העצים שאתה רוצה. עצה שלישית, פתח אשכול כאן שמלווה את התהליך שלך. פרסם תמונות ואל תחביא את השגיאות, תשאל שאלות ותקבל פתרונות ועצות טובות כדי להמשיך.
אל תחשוב שאתה יוצא עם גיטרה משמעותית יותר זולה מגיטרה מהחנות. ככה"נ אתה תשקיע כמה אלפי שקלים על כלים וחומרים, והרבה שעות של עבודה.
בהצלחה
Readme2 is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לReadme2 על התגובה
TomerNT (15-01-2016)
ישן 16-01-2016, 08:06 AM   #6 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

תחפש האקר ספייס ותחתוך הכל על המכונת CNC שלהם. וכל מה שישאר לך זה רק להדביק.
http://telavivmakers.org/index.php/Big_CNCs
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לi-pink על התגובה
am1rb (16-01-2016)
ישן 16-01-2016, 07:43 PM   #7 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי i-pink צפה בהודעה
תחפש האקר ספייס ותחתוך הכל על המכונת CNC שלהם. וכל מה שישאר לך זה רק להדביק.
http://telavivmakers.org/index.php/Big_CNCs
ענבר ,
אני מת על הרעיונות שלך , אבל אני מוכרח להודות שלא הבנתי כלום !
הדף שהפנית אליו נראה לי כמו דף של פרוייקט של שתי מכונות CNC שלא שלם עדיין ויש שם רשימת דברים שעוד צריך לעשות בפרוייקט הזה שארוכה כאורך הגלות .

מהכתובת ה url אני מבין גם שמדובר בקבוצה בתל אביב שמשתתפת בפרוייקט הזה -

איך מהמידע הזה חותכים חלקי גיטרה וכל מה שנשאר זה להדביק - לא הבנתי , אשמח אם תשפכי מעט אור על העניין הזה .

אני אשמח לחתוך חלקי גיטרה אם זה כזה פשוט ונגיש .

תודה מראש,

אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
guitar-tin (16-01-2016)
ישן 17-01-2016, 07:37 AM   #8 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

לחתוך ב-cnc זה לא שניה וחצי. צריך תוכנית למכונה, ויש לפעמים צורך בהמרה של הקוד...ואם רוצים תוכנית מיוחדת צריך לתכנת אותה. Cnc זה לא לייזר, צריך להגדיר את הכלים והשלבים בדרך.

בלי קשר לעניין הטכני, לדעתי זה הורס את כל הכיף שבבניית גיטרה. זה כמו להכין עוגה מקופסה. יוצאת עוגה, לפעמים אפילו ממש טובה, אבל זה לא אותו הדבר...

ולגבי העיצה של אמיר - עצה טובה. אני אישית לא יכול לעבוד על טסטים לפני האמיתי (מתוך עצלות נטו) אבל הרבה נגרים מומחים עובדים ככה. מה שבטוח, עם עבודת נסיון או בלעדיה, צריך לעבוד בזהירות, לבדוק פעמיים ושלוש לפני שעובדים עם כלי חשמלי, ולבדוק כל הזמן שעדיין בגבולות הסימונים שלך.
המשתמש מודה לSe7eN על התגובה
am1rb (17-01-2016)
ישן 17-01-2016, 02:04 PM   #9 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

המשכתי לקרוא את הדפים באתר שענבר הצביעה עליו ונראה לי שהבנתי - מדובר על מקום בתל אביב ברחוב קיבוץ גלויות שבמקום פועלת עמותה שנותנת גישה לכלים לנגרות / עיבוד שבבי כולל שתי מכונות cnc ענקיות לכל דורש חינם אין כסף פרט לתרומה והצטרפות כחבר לעמותה (דמי חבר ) שמהכספים האלה ממומנות הפעיליות . מלבד הגישה לכלים הם מקיימים מפגשי הרצאות ובין ההרצאות יש שם , ראיתי , הרצאה שניתנת אחת לשבוע על תחזוקת וטיפול בגיטרה . מכונות ה cnc שם פועלות ואפשר לעבוד עליהן והם כל הזמן משכללים את המכונות ומוסיפים להם פונקצינליות . בקיצור נראה מאוד חיובי ולדעתי מחייב ביקור .
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
eXigez (12-06-2016)
ישן 18-01-2016, 10:31 AM   #10 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

אמיר, באתי לכתוב את זה אבל אני רואה שכבר הבנת לבד.
אין לי קשר למקום הזה או לשום האקר ספייס.
אני פשוט יודעת שהוא קיים ושיש להם מכונות cnc לשימוש בחינם.
בגדול חלקי גיטרה זה הרבה חיתכי 2d כך שלייצר קוד לזה זה לא ממש בעיה.
אם תרצה לעשות טופ קמור תצתרך תוכנת cam שתומכת ב3d משינינג, או לבנות את זה בכמה סטפים בצורה של 2.5d (כמו מדרגות).
אין לי מושג איזה תוכנות יש להם שם, אבל בשביל מה שאתה צריך כמעט כל תוכנת cam בסיסית תעבוד.
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לi-pink על התגובה
am1rb (19-01-2016)
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא