מתכנן לבנות גיטרה-טלקסטר - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-08-2014, 12:05 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 4
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 tkeuch נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל מתכנן לבנות גיטרה-טלקסטר

שלום,יש לי הרבה זמן פנוי ורצון ואני מתכנן לבנות גיטרה בפעם הראשונה.
כמה שאלות
1)מאיפה משיגים את התוכניות לטלקסטר?
2)איזה עצים מומלצים לטלקסטר?
3)איזה כלים מכנים "כבדים" הכרחיים לבניית גיטרה?
4)איך יוצרים את הגימור בגב הצוואר?

תודה רבה מראש
tkeuch is offline   הגב עם ציטוט

ישן 09-08-2014, 02:31 PM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

1. תכניות אפשר לקנות בסיומאק ומקומות נוספים - ואם תחפש בגוגל יש גם בחינם . יש גם קבצים ממוחשבים ל CNC ברשת עבור טלקסטר ויש גם בנעוצים מאגר מקורות .
2.לגבי עצים - מבחינת סאונד אין כמו טלה מאורן !! תחפש ברשת pinecaster החיסרון שזה עץ רך ורואים עחיו מייד כל סימן וכל מעיכה קטנה - אבל הסאונד .......
העץ השני שהוא הכי ממולץ לטלה גם מבחינת סאונד וגם מבחינת עמידות זה אש .

עם שני העצים האלה (ועוד כמה דברים) אתה תגיע לסאונד שהטלה מזוהה איתו ולטוונג הידוע שלה .

לגבי 3 - כלים הכרחיים
ו 4 - איך בונים צאוור

יש כאן אנשים יותר מומחים ממני בהרבה !

תזכור שטלה זאת לא רק צורה של גיטרה !!! טלה זה קונספט !! אם תבנה טלה מאלדר או מהגוני ותשים לה האמבקרים במקום סינגלים וכד' יכול להיות שתקבל גיטרה שנשמעת מצויין אבל היא כבר לא תהיה טלה ......

כדי שטלה תהיה טלה אתה צריך להתקרב לספקים המקוריים

שזה אומר גוף אורן או אש
פיקאפים סינגלים כמו ה keystones של ביל לורנץ ז"ל
גשר 3 אוכפים - ושהאוכף חייב להיות מפליז !!! ( יש גשרים מודרניים עם 3 אוכפי פליז אבל אם פיצוויי אינטונציה )
וכדי לשוות נופך אוטנטי - אז גם מפתחות מחורצים - וכמובן הנובים .
ואם אתה רותה ורסטיליות אז אפשר גם לחווט אותה באופן כזה שישמור על הסאונד האופייני אבל גם יתן חיבורים טוריים וגם היפוכי פאזה ...

עשיתי לפני כמה שנים פרוייקט טלה קאסטר (אורן ) - אולי אני אפתח לו כאן אשכול ....

בהצלחה,
אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 09-08-2014, 03:35 PM   #3 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

אפשר לראות ולשמוע את הטלה מאורן שבניתי כאן בסרטון הזה החל מ 1:10 .
הגיטריסט בסירטון זה הבן שלי שי כשהוא היה בן 15 בכיתה ט' (היום הוא בן 19 לוחם בצה"ל)
מה ששומעים כאן זה רק הגיטרות והמגבר נטו - אין שום כלום בין הגיטרות למגבר.
המגבר מוקלט עם מיקרופון בודד.
הטלה הזאת כאן בסרטון לא מנגנת את מה שהיא "נועדה" לנגן .....
אבל כשמנגנים איתה את מה שהיא "נולדה" לנגן (נניח Cluster Pluck בראד פייזלי) אפשר פשוט ליפול מהסאונד שלה ....

בכל מקרה - ככה טלה אמורה להישמע - לא משנה מה מנגנים עליה .....

כש"בניתי" אותה אז כבר דאגתי שיהיה לה טאמי קאט ו פור ארם קאט ( כמו בסטראט) ולכן יש לה את כל התכונות מבחינת הסואנד והמראה של טלה וינטאג' והיא נוחה כמו סטראט וגם ניתנת לאינטונציה מושלמת עם 3 אוכפי בראס מתכווננים - וגם חיווטתי אותה בצורה מיוחדת שתיתן קצת יותר בנוסף למה שהיא נותנת כטלה קלאסית .

תיהנו ,

אמיר
ישן 09-08-2014, 07:33 PM   #4 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלshsni13

הודה: 142
קיבל תודה 125 פעמים ב105 הודעות
מוניטין: 13 shsni13 נמצא בדרך המלך

קודם כל בהצלחה רבה, ומי יתן ותצא תחת ידיך גיטרה למופת
לגבי סעיפים 3 ו-4, הנה התשובות שלי:

כלים הכרחיים לבניית גיטרות זה דווקא פחות כלים מכאניים כבדים. הכלים ה"כבדים" ההכרחיים הם מקדחה (גם מקדחת עמוד וגם מקדחה רגילה שמחזיקים ביד), מסור שיכול לחתוך בעיקולים (הכי טוב מסור סרט אבל אם אין אז מסור אנכי יכול לעשות את העבודה אם תקפיד על כמה כללים פשוטים) ומכשיר שיוף חשמלי (שאתה יכול לחסוך על ידי דיסקיות שיוף למקדחה). יש עוד כלי אחד שמאוד כדאי שיהיה לך וזה ראוטר (כרסומת ניידת), אבל אפשר בהחלט להסתדר בלעדיו.
הכלים ההכרחיים באמת הם כלי יד מסוימים - בלוק שיוף שהצד שעליו שמים את הנייר הוא קעור ברדיוס מסוים (נקרא באנגלית Radius Block), פצירה שהתחתית שלה קעורה כדי להחזיר קשתיות לסריגים לאחר היישור הראשוני שלהם, מתקן לכיפוף סריגים וקאטר שיכול לחתוך ברזל.

לגבי גימור צוואר - הגימור הוא פשוט לכה או Tru Oil, וכדי לשים אותו צריך סה"כ למרוח/להתיז את הגימור (תלוי בסוג הגימור) ולמגן את החלק הקדמי של הפרטבורד עם מסקינגטייפ אם זה פרטבורד רוזווד.

מקווה שעזרתי
shsni13 is offline   הגב עם ציטוט
ישן 09-08-2014, 11:06 PM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shsni13 צפה בהודעה

לגבי גימור צוואר - הגימור הוא פשוט לכה או Tru Oil, וכדי לשים אותו צריך סה"כ למרוח/להתיז את הגימור (תלוי בסוג הגימור) ולמגן את החלק הקדמי של הפרטבורד עם מסקינגטייפ אם זה פרטבורד רוזווד.
אני לא חושב שלזה הוא התכוון .... - על זה יכולתי לענות בעצמי ולשתף מנסיוני .

לדעתי הוא התכוון ליצירת הפרופיל של הצאוור מקרש מלבני shaping the neck - שזה אומר חיתוך ושיוף גס ואח"כ עבודה עם ציקלינה ו\או סקרייפר ולבסוף עבודה עדינה עם ניירות זכוכית - אבל כאמור יש כאן אנשים שיכולים לענות על זה טוב יותר ממני .

הנה סרטון אחד מתוך סדרת סרטים איך בונים גיטרה (קלאסית) - אני חושב שמה שהוא מראה מ 1:57 עד 3:30 זה מהתכוון השואל .

בהצלחה,
אמיר
המשתמש מודה לam1rb על התגובה
shsni13 (09-08-2014)
ישן 09-08-2014, 11:09 PM   #6 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלshsni13

הודה: 142
קיבל תודה 125 פעמים ב105 הודעות
מוניטין: 13 shsni13 נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי am1rb צפה בהודעה

לדעתי הוא התכוון ליצירת הפרופיל של הצאוור מקרש מלבני shaping the neck - שזה אומר חיתוך ושיוף גס ואח"כ עבודה עם ציקלינה ואו סקרייפר ולבסוף עבודה עדינה עם ניירות זכוכית - אבל כאמור יש כאן אנשים שיכולים לענות על זה טוב יותר ממני .

הנה סרטון אחד מתוך סדרת סרטים איך בונים גיטרה (קלאסית) - אני חושב שמה שהוא מראה מ 1:57 עד 3:30 זה מהתכוון השואל .

Build a Guitar, Part 11, Detailing the Neck - YouTube

בהצלחה,
אמיר
הוא כתב גימור, שזה Finish. למען האמת העליתי בחשבון אופציה שהוא התכוון לקימור, אבל לא לקחתי את זה מספיק ברצינות
shsni13 is offline   הגב עם ציטוט
ישן 10-08-2014, 11:12 AM   #7 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 4
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 tkeuch נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי am1rb צפה בהודעה

לדעתי הוא התכוון ליצירת הפרופיל של הצאוור מקרש מלבני shaping the neck - שזה אומר חיתוך ושיוף גס ואח"כ עבודה עם ציקלינה ואו סקרייפר ולבסוף עבודה עדינה עם ניירות זכוכית - אבל כאמור יש כאן אנשים שיכולים לענות על זה טוב יותר ממני .

build a guitar, part 11, detailing the neck - youtube

בהצלחה,
אמיר
אכן התכוונתי לקימור*
טעות כתיב,סליחה.
הסרטון שלך עזר לי מאוד,תודה!

תודה לכולם על התגובות והעזרה
tkeuch is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לtkeuch על התגובה
am1rb (10-08-2014)
תגובה

הגדרות אשכול