שאלה על פרטבורד מייפל - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-07-2014, 10:30 AM   #1 (permalink)
משתמש מתקדם

הודה: 0
קיבל תודה 25 פעמים ב15 הודעות
מוניטין: 12 joof נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל שאלה על פרטבורד מייפל

אהלן..
כמו שכתבתי אני "מנצל" את דחיית המבחנים באוניברסיטה כדי להתקדם בכמה פרויקטים..

אז דבר ראשון אני שוב שואל אם למישהו יש חתיכת רוזווד קטנה לגשר שהוא מעונין למכור? או מישהו יודע איפה אני יכול להשיג כזאת בארץ?

לשאלה השניה, אני בונה גיטרה סטייל טלקסטר, הפרטבורד שלי הוא בירד איי מייפל, אני לא בטוח איך לעשות לו גימור... מה אתם ממליצים? חשבתי אולי טרו אויל.. אבל אני לא בטוח
תודה ושבוע טוב
joof is offline   הגב עם ציטוט

ישן 18-07-2014, 06:59 AM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

טרו אוייל ייצא סוף הדרך - הוא יוציא את הטקסטורה של העייניים בצורה מושלמת . אבל תצטרך לעשות כמה שכבות עד שתיבנה שכבה פולימרית (לכה) .

יהיה לך קל ליישם אותו לפני שיש פרטים .

אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-2014, 02:13 PM   #3 (permalink)
משתמש מתקדם

תודה אמיר, אני התחלתי כבר ובאמת השתמשתי עם הטרו אויל, אבל אחרי שהפרטים כבר בפנים... זה באמת טיפה יותר קשה לעבוד אחר כך עם הצמר פלדה אבל אין מה לעשות.. סתם מתוך סקרנות איך אתה חורץ שוב את החריצים לפרטים אחרי הצביעה? הם לא מתמלאים לך בצבע?

עוד שאלה, בין שכבה לשכבה אני משתמש עם צמר פלדה 000.. השכבות גם ככה יוצאות דקות ואני מרגיש שאני מוריד ממש את כל השכבה שאני משייף... יש לך איזה טיפ?
ישן 18-07-2014, 02:40 PM   #4 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלguitar-tin

הודה: 1,181
קיבל תודה 1,092 פעמים ב832 הודעות
מוניטין: 21 guitar-tin נמצא בדרך המלך

על פרטבורד מייפל בדר"כ עושים לכה אחרי שהסריגים מותקנים. הלכה גם ככה יורדת אחרי שעושים leveling.
בין השכבות משייפים עם צמר פלדה 0000.

שיוף נועד למקרה של לכות שבהן השכבות אינן מתחברות אחת לשניה. השיוף מקנה שטח פנים מחוספס ובכך מאפשר אחיזה טובה יותר בין השכבות. ניטרו לדוגמא, ממסה את השכבה שמתחתיה, מתחברת אליה ובכך נבנית שכבה אחת עבה כל פעם (לכן בלכה ניטרו אין צורך לשייף).
רוב הלכות המתקדמות יותר שיש כיום (על בסיס מים, טרפנטין וכו'...) אינן נמסות בממס שלהן אחרי שהן מתייבשות ולכן אינן מתחברות באותה צורה. לכן יש צורך לשייף כדי ליצור אחיזה טובה יותר.
למיטב ידיעתי הtru-oil זה תערובת של שמן ולכה (ולא נחשב לגמרי כ"גימור שמן") שמתייבשת כתוצאה מאינטרקציה עם האוויר (ולא כתוצאה של התנדפות כמו מים או טרפנטין) ולכן כן יש לשייף בין השכבות בצורה עדינה, למרות שהשיוף לא נחוץ בין השכבות הראשונות כל כך כי השכבות אף פעם לא יוצאות חלקות כשצובעים עם בד. השיטה היא ליצור שכבת הגנה שהיא קצת עבה בהתחלה ורק בשכבה שלפני האחרונה לשייף כדי שהשכבה האחרונה תהיה חלקה. אפשר גם להשתמש ביישום בנייר 1000 או משהו בסביבות.
אם הצמר פלדה מרגיש לך גס מידי, אתה תמיד יכול להשתמש בנייר שיוף בדרגה מקבילה או עדינה יותר עד למגע חלק.
אם אני לא טועה, 000 מקביל לנייר 280 ו-0000 מקביל לנייר 400.
אם אתה משתמש בנייר שיוף, כדאי לעשות "שיוף רטוב" כי החום שנוצר כתוצאה מהשיוף פוגע בגימור.

נערך לאחרונה על ידי guitar-tin, 18-07-2014 בשעה 03:02 PM.
guitar-tin is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לguitar-tin על התגובה
am1rb (18-07-2014)
ישן 18-07-2014, 03:04 PM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

בגיטרה שאני עשיתי יש פרטבורד רוזווד - אז לא הייתי צריך לגמר אותו .
אז הנסיון שלי עם הטרו אוייל מוגבל לצאוור והגוף ללא פרטבורד :-)

לפני שהתחלתי עם הטרו אוייל שייפתי את העץ עד שהיה חלק כמו טוסיק של תינוק לא דילגתי על אף גריט והגזמתי לגמרי ונגעתי עד 1600 לפני הטרו אוייל .

את ההשמה הראשונה עשיתי עם האצבעות , אחרי 24 שעות ניסיתי לעשות את ההשמה השניה גם עם האצבעות , אבל זה כבר לא הלך טוב כי הטביעות אצבע עשו פסים וזה לא היה חלק .
אז לקחתי מגבת נייר רב פעמית (מהמטבח) המגבות האילו עמידות ואינן מתפוררות ועם המגבת נייר מרחתי את הטרו אוייל על הגיטרה .
אז ככה בין שכבה לשכבה המתנתי 24 שעות ולפני כל השמה ליטשתי בקלילות כמעט ברפרוף עם נייר 600
אחרי 3 פעמים העץ כבר ספג פחות והחלה להיבנות שכבה דקיקה של לכה .
כמו שאיתן אמר הטרו אוייל הוא תערובת של שמן ולכה - אבל יש שם מעט מאוד לכה וצריך לעשות די הרבה שכבות עד שנוצר ציפוי קשה ועמיד .
אז כאמור אחרי הפעם השלישית רק התחיל להיבנות ציפוי וככה המשכתי עוד 4 פעמים בערך (כי זה לקח שבוע )

בפעם האחרונה לא שייפתי ותליתי את הצאוור והגוף במשך שבוע לייבוש ו"הבראה" של הגימור . אחרי שבוע עשיתי ליטוש רטוב עם מיים וסבון עם ניירות מ 800 ועד 1600 ובסוף עשיתי באפינג ידני עם פלנלית ומשחה ליטוש עדינה לרכב . ויצא מצויין .

הטרו אוייל במשך השנים מחליף צבע ומקבל גוון צהבהב - אצלי זה כבר אני חושב איזה 4 שנים ואני אוהב את הגוון שהתקבל ..

בהצלחה ,
אמיר
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 20-07-2014, 06:52 PM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלjaujau

הודה: 49
קיבל תודה 139 פעמים ב85 הודעות
מוניטין: 15 jaujau נמצא בדרך המלך

שלום joop,
שלחתי לך הודעה בפרטי, יש לי כמה חתיכות של רוזווד. אני מראשון לציון.
jaujau is offline   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-2014, 12:32 PM   #7 (permalink)
משתמש מתקדם

שלום חברים,
את רוב הדברים בגיטרה כבר סיימתי ונשאר לי דבר אחד.. סייד דוטס, באופן מפתיע חיפשתי ולא מצאתי איזה מוט שחור בעובי 3 ממ כדי להכין ממנו סייד דוטס, חשבתי להשתמש בדוקים, אבל מצאתי רק מעץ צבוע.. למישהו יש רעיון?
תודה יום טוב
ישן 21-07-2014, 04:05 PM   #8 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

מקל קרבון - בחנויות טיסנים יעלה שקלים בודדים - החיסרון העיקרי שלו, שלחתוך אותו דורש קצת מיומנות אחרת הוא מתפורר.

מוט אבוני דק

עץ לא שחור שתספיג אותו בצבע שמחלחל לעץ כמו בייץ רצוי תחת לחץ או חום כמו, אני הייתי מנסה לבשל את העץ בצבע מרוכז על בסיס מים. - זה לא יהיה שחור כמו אבוני אבל זה בהחלט יהיה כהה יותר מעץ סטנדרתי.

עוד רעיונות, מוט פליז או מסמר פליז - זה לא יהיה שחור, אבל זה יהיה זהב וקל לעבד אותו, כך גם אלומיניום :)

עוד רעיון לקדוח חורים מדוייקים ולמלא עם אפוקסי מגוון או עם משהו גרוס כמו אבנים ציבעוניות או בג'לקוט.

אפוקסי:

אפוקסי+אבנים גרוסות:

פליז בעץ:
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-2014, 08:35 PM   #9 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 9
קיבל תודה 110 פעמים ב60 הודעות
מוניטין: 19 tomahawk נמצא בדרך המלך

אני משתמש בפלסטיק של סטומק.

יש כזה:

2X Guitar Fingerboard Side Inlay Dots Rod 1 5mm or 2mm in White Black Ivory | eBay

וכאלה:

25 Black Mother of Pearl MOP Dots 2 35mm Side Marker Inlay Luthier "USA Seller" | eBay

אפוקסי ואבקת אבוני גם נשמע רעיון טוב, הבעיה שזה לא יצור עיגול מושלם.

בדיוק עשיתי את זה בשבת:

tomahawk is offline   הגב עם ציטוט
ישן 21-07-2014, 09:03 PM   #10 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 127
קיבל תודה 317 פעמים ב262 הודעות
מוניטין: 16 i-pink נמצא בדרך המלך

משום מה היה לי תמיד בראש שהנקודות הרבה יותר קטנות

לגבי העיגול, זה די מבוסס על זה שאתה משייף קצת את העץ ומוריד טיפה עובי מה שמעלים את השפה המעט פצועה של העץ, ואת המריחות והאי דיוקים בהשמה של האפוקסי במידה וקיימים.
i-pink is offline   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא