הוצאת סאונד שונה ע"י החלפת פיקאפים - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-02-2014, 07:18 PM   #1 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 22
קיבל תודה 2 פעמים ב2 הודעות
מוניטין: 15 isjcy90 נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל הוצאת סאונד שונה ע"י החלפת פיקאפים

שלום, אני לא בטוח אם זה מתאים למקום, אבל בכל זאת אנסה.
[קצת ארוך… אבל בכל זאת אם מישהו יוכל לעזור אני מאוד אשמח!)

בזמן האחרון אני מתלבט האם לקנות גיטרה או לבנות (דרך בונה גיטרות).
כמובן שבניית גיטרה הוא דבר יקר וקצת בעייתי, כיוון שאני לא מכיר את האדם אישית (רק דרך האינטרנט).

השאלה שלי היא כזו:
עד כמה שינוי של הפיקאפ (או כל דבר אחר בגיטרה למעט השלד, כלומר העצים) יכול לתת לי את הסאונד שאני רוצה?

אני בדרך כלל מנגן סגנון בלוז, מכאן שאני מחפש סטראט עם שלושה סינגלים עם סאונד "שמן"
סאונד בסגנון הגיטרות של SRV, rory gallagher,philip sayce הגיטרות של wildwood 10 fender custom shop 59 strat.
סגנון גיטרות vintage של פנדר…

- האם רכישת גיטרה ברמה גבוה (כמו פנדר AVRI 62 או CS 60 nos או איזה CS 62 משומשת) והחלפת פיקאפים לסגנון שאני אוהב (פיקאפים בסגנון 59/ ה- fat 50 של פנדר או משהו) יוכל להביא לתוצאה הרצויה?

דרך חיפושים באינטרנט הבנתי שיש עצים שיש להם תכונות אקוסטיות שונות, ושילוב של עצים כאלה ואחרים יביאו לתוצאות אחרות.

- כלומר אם הגיטרה יצאה מהמפעל עם סוגי עצים מסויימים, כל שידרוג או החלפה לא תביא לתוצאה הרצויה מבחינתי?

תודה לעוזרים!!!
isjcy90 is offline   הגב עם ציטוט

ישן 13-02-2014, 07:25 PM   #2 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 16
קיבל תודה 32 פעמים ב26 הודעות
מוניטין: 11 gigicach נמצא בדרך המלך

רוב הגיטרות של פנדר עם בערך אותם העצים ככה שלדעתי אתה יכול להשיג סאונד שמן כמו שאתה רוצה מהחלפת פיקאפים, אבל לדעתי עדיף לבנות כי אז אתה יכול להחליט על כל דבר גם בקשר לסאונד וגם נוחות.
gigicach is offline   הגב עם ציטוט
ישן 13-02-2014, 07:45 PM   #3 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

היי, תודה על התגובה המהירה!

בכל מקרה, אם היה מדובר בבונה גיטרות מהארץ הייתי בונה בלי לחשוב פעמיים…
אבל מדובר בשני אנשים מספרד בכלל… עכשיו אני לא יכול לנגן עליה עד שהיא מגיעה לארץ… וזו גיטרה שעולה יותר מ 2000 אירו… זה נראה קצת הימור לכן ההתלבטות!~~
ישן 13-02-2014, 08:38 PM   #4 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

הודה: 323
קיבל תודה 602 פעמים ב381 הודעות
מוניטין: 17 Readme2 נמצא בדרך המלך

למה שלא תבנה אצל ישראלי? יש כאן כמה בונים מוכשרים ומנוסים שיבנו לך איזו גיטרה שתרצה פנים אל פנים.
Readme2 is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לReadme2 על התגובה
am1rb (13-02-2014)
ישן 13-02-2014, 10:40 PM   #5 (permalink)
משתמש קבוע

הסמל האישי שלam1rb

הודה: 1,325
קיבל תודה 1,857 פעמים ב1,224 הודעות
מוניטין: 15 am1rb נמצא בדרך המלך

עם בונה בארץ תוכל להתייעץ ולהסביר לו בדיוק מה אתה רוצה ואיזה סאונד אתה רוצה לקבל ואיזה הרגשה אתה רוצה שתהיה לגיטרה והוא יכוון אותך לבחירת העצים החומרה והפיקאפים .

אם אתה מחפש סאונד שמן כמו שתיארת הייתי בונה (בניתי) סטראט עם גוף מהגוני ושם המבקרים בתצורה של סינגלים (שמתי) כמו הריילס של סימור דאנקן או ה l45 של ביל לורנס ז"ל .

סטראט של פנדר ממהגוני יהיה לך קשה מאוד להשיג - יש אולי דגם אחד או שניים ממהגוני - אז אם לעשות בהזמנה זה מה שעליך לעשות - לדעתי .

או שהייתי מזמין קארוין CT6 משגעת ממהגוני (יש לי ) ושם עליה SH-1 ו SH12 (שמתי) ותקבל סאונד שמן ודינמי מהחלומות ....

אמיר

נערך לאחרונה על ידי am1rb, 13-02-2014 בשעה 10:43 PM.
am1rb is offline   הגב עם ציטוט
ישן 13-02-2014, 11:41 PM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הסמל האישי שלgilsolomon

הודה: 227
קיבל תודה 244 פעמים ב120 הודעות
מוניטין: 13 gilsolomon נמצא בדרך המלך

תראה בוא אני אציע לך משהו חליפי לא פחות טוב.
בהשקעה לא מטורפת אתה יכול לקנות גוף, צוואר, את כל החומרה ואת האלקטרוניקה ולהרכיב הכל לבד... שזה ממש לא בעיה גם לאחד שמעולם לא בנה...
זה בוודאי יעלה לך פחות מפנדר ואני בטוח שאם למשל תלך על Warmoth אתה תקבל חלקים ברמה הרבה הרבה הרבה יותר גבוהה ממה שתקנה באותו מחיר מפנדר.

אמיר לדעתי קנה את הגוף והצוואר של הגיטרת סינטי שלו מוורמות' וממה שראיתי פה מדובר ברמה סופר גבוהה.
וורמות' עושים דברים ברמה שאני כבונה יכול לשאוף להגיע אליה והמחיר די סביר.

אני חושב שתוכל להתארגן על גיטרה איכותית ויפה שלהם בסביבות ה-4000 ...
לגבי פיקאפים גם נופלר וגם SRV ניגנו על טקסס ספיישל של פנדר ואתה יכול בכיף ללכת עליהם...
gilsolomon is offline   הגב עם ציטוט
ישן 14-02-2014, 07:47 AM   #7 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

היי, קודם כל תודה לשניכם על התשובה.
הייתי לא מזמן אצל בונה גיטרות (שקיבלתי עליו המלצה) ורציתי קודם להחליף לגיטרה שלי פיקאפים כסוג של ניסיון עד כמה הוא מבין את הסאונד שאני רוצה, אבל נתקלתי קצת בקשיים להסביר את הסאונד שאני רוצה... השמעתי לו סרטונים והקלטות אבל עדיין לא הייתי בטוח במאה אחוז שהוא יכול לתפוס את הסאונד (בגדול שאופייני לגיטרות וינטא׳ז)
לכן אני קצת חושש לבנות גיטרה במחיר גבוהה ועדיין לקבל תוצא האומנם טובה אך לא בדיוק הסאונד שאני רוצה (ההבדל לא עצום).

עכשיו אז יכול להיות שאתם שואלים מה ההבדל לגבי הגיטרות של הבונה מספרד.
אם יש לכם דקה תעיפו מבט על גיטרות Yaniz custom guitars ב- YouTube.
הוא בונה גיטרות רפליקה של SRV הוא אומר שהוא עושה מודיפיקציה שהוא סוד מסחרי לכן לא חושף אותו כמובן.
לפי האתר הוא אומר ששילוב של עצים עם תכונות מסויימות מביאות לתוצאה באופן כללי, כאשר המודיפיקציה הופכת את הסאונד להיות ממש כמו ה#1של SRV.

בהקלטות שהוא שלח לי הקלטה של הגיטרה ללא המודיפיקה ועדיין יש את סאונד ״השמן״ כמו שאני מגדיר ולכן בגלל שהוא בנוה גיטרות כאלה אין צורך להסביר איזה סאונד אני אוהב.
מכאן ההתלבטות...

לגבי הטקסס ספסל... אני פחות אוהב, אם כבר פנדר הייתי הולך על כיוון fat 50...

בכל מקרה אני חשבתי על פיקאפים של Klein 59 או של monotone 59 (אני לא זוכר במדויק אם ככה קוראים לחברה)... לאלה מכם שבונים גיטרות עד כמה יביא לשינוי על גיטרת פנדר אמריקן וינטג׳ ריאישו 62 או 59...
ישן 14-02-2014, 08:54 AM   #8 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

חבר, עזוב אותך משטויות... סוד מסחרי... בהקלטה אתה יכול לשנות את הצליל של כלי הנגינה כל כך רק באמצעות הזזת המיקרופון והגדרות המגבר ככה שאי אפשר לשפוט לפי זה. בסוף הסאונד שלך באמת נמצא באצבעות ובאיך שאתה מנגן. קח לך גיטרה איכותית, אמינה, יציבה, נוחה, אסטתית לטעמך (ורצוי גם אישית ולא העתק של מישהו), עם העצים והאלקטרוניקה שירכיבו את הסאונד שאתה רוצה, ופשוט תנגן. בסוף היום גיטרה זאת גיטרה והסוד המסחרי הזה (שיש לי ספק אם הוא אפילו קיים) זה רק לגרום לך להרגיש שיש לך משהו מיוחד יותר בידיים.
פנדר מצלמים בתוך המפעל שלהם סרטוני וידאו של התהליך של בניית הגיטרות, וכל הסוד בגיטרות המיוחדות הוא איכות חומרי הגלם, העבודה והגימור. אז שלא יספרו לך סיפורים- גש לבונה ישראלי, תנגן על כלים אחרים שבנה, תראה מה אתה הולך לקבל בשביל הכסף שלך, ותהיה בראש שקט.
המשתמש מודה לReadme2 על התגובה
am1rb (15-02-2014)
ישן 14-02-2014, 12:11 PM   #9 (permalink)
משתמש רציני

הסמל האישי שלelia_a

הודה: 66
קיבל תודה 91 פעמים ב74 הודעות
מוניטין: 18 elia_a נמצא בדרך המלך

אני לא בונה גיטרות אבל לאחרונה החלפתי לסטראט שלי פיקאפים ועשיתי בדיקה לגבי הפיקאפים של פנדר.

לא הבנתי אותך כל כך.
אתה רוצה גיטרה שנשמעת כמו בסרטונים של הספרדי,
הספרדי עושה רפליקה של סטיבי ריי , שניגן עם טקסס ספיישל,
אבל אתה לא רוצה טקסס ספישל ... יש פה איזה סטירה כלשהי לא?

אולי תבדוק את ה big deppers של ג'ון מאייר.

בכל מקרה , לשאלתך שינוי הפיקאפים לגיטרה ראויה מלכתחילה יוביל בהחלט לשינוי באופי הצליל שהגיטרה מוציאה.
אל תשכח שהסאונד יוצא גם מסוג המגבר בסטינג מסוים ומיתרים בעובי מסוים וכמובן שהאצבעות ואיך שאתה מנגן.
אפשר לנסות לנבא איזה צליל יצא לך אחרי השינוי פיקאפים על גיטרה מסויימת, צריך ללכת לשמוע.

עוד נקודה,
אני לא ממעיט בערכם של בוני גיטרות ישראלים, מעריך את העבודה של כל אחד פה ובכלל,
לא עשיתי השוואה בין גיטרות ולא ניסיתי להבדיל ולא להגיד מה יותר טוב.
אבל קח בחשבון ששאלת את השאלה בקבוצה של בוני גיטרות ישראלים לכן מן הסתם ימליצו לך על בונה גיטרות ישראלי.
למרות שמה ששאלת זה על משמעות השינוי של הפיקאפים.

אני אישית הייתי מחליף פיקאפים לגיטרת פנדר מאלדר עם צוואר רוזווד, לאו דווקא ריאישו או וינטג' אבל איך שבא לך.
העיקר שהיא תישמע לך טוב עם הפיקאפים המקוריים שעליה(טוב לא ביחס לצליל שאתה מחפש אלא מצלצלת כמו שצריך הרמוניות וכל זה).
כך אתה מצמצם את האפשרות שנפלת על עץ לא טוב ומה שנשאר זה להחליף את הפיקאפים למה שאתה רוצה.
בהנחה שהיא תישמע טוב גם עם הפיקאפים החדשים שתשים.

נערך לאחרונה על ידי elia_a, 14-02-2014 בשעה 12:20 PM.
elia_a is offline   הגב עם ציטוט
ישן 14-02-2014, 12:25 PM   #10 (permalink)
משתמש מכור

הסמל האישי שלReadme2

אליה אני חושב באמת ובתמים שהממלצה אליו לבנות בארץ מגיעה משיקולים גיאוגרפיים ולא מתוך אינטרס. אני לא מצפה שהוא יבוא לבנות אצלי, ובטח ובטח שאין לי אינטרס שיבנה אצל מישהו אחר. אני (לפחות אני, אם כי אני מאמין שגם השאר) נותן עצה כי דעתי היא שעדיף לו ללכת לראות ולהרגיש מה הוא מקבל לפני שהוא מוציא סכומים כאלה, בדיוק כמו שכתבתי.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא