בניית טלא ראשונה - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד וכלי נגינה > גיטרות > בניית גיטרות

בניית גיטרות דברו על ציוד, אלקטרוניקה, וכל מה שקשור לבניית גיטרות.                                                 אולפן הקלטות                    גיטרה

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-08-2013, 10:14 PM   #1 (permalink)
משתמש חדש

הודה: 4
קיבל תודה פעם אחת במודעה אחת
מוניטין: 0 tkeuch נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל בניית טלא ראשונה

החלטתי שאני בונה גיטרה בפעם הראשונה ואני אלך על טלא.
אך יש לי כמה חששות.
א.הבנתי שאין לי את הניסיון והכלים לבנות את הצוואר.כמה יעלה לקנות צוואר טלא סביר מוכן
בארץ או בחול?ואם בחול,יש מכס?
אני יכול לקנות כל צוואר טלאקסטאק שאמצא רו שצריך שהוא יתאים למידות הגוף?

ב.איזה עץ מומלץ לבנות טלא וכמה עולה?
tkeuch is offline   הגב עם ציטוט

ישן 19-08-2013, 03:29 PM   #2 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

הודה: 16
קיבל תודה 32 פעמים ב26 הודעות
מוניטין: 11 gigicach נמצא בדרך המלך

למה אתה לא רוצה לבנות את הצוואר? אני לפני קצת התחלתי את הגיטרה הראשונה שלי(סטראט) והצוואר לקח לי כ4 ימים ואין לי שום ידע בנגרות. אם בכל זאת אתה רוצה, רוב הסיכויים שאת הכלים והחלקים לגיטרה תקנה מ-stewmac, אם כן מוכרים שם גם צווארים, אין לי נסיון איתם אבל כל מה שב-stewmac טוב בדרך כלל. אתה יכול להזמין גם מכאן שהם ממש בונים לך והאיכות אמורה להיות מצויינת, אתה יכול לקנות איזה צוואר שאתה רוצה כי אם אתה בונה את הגוף אתה תבנה אותו מתאים אבל לא אמור להיות הבדל בין צווארים.
אני עדיין ממליץ לך לבנות בעצמך, הצוואר לוחק יותר זמן מהגוף אבל הוא לא בהכרח יותר קשה.
gigicach is offline   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-2013, 07:19 PM   #3 (permalink)
משתמש חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gigicach צפה בהודעה
למה אתה לא רוצה לבנות את הצוואר? אני לפני קצת התחלתי את הגיטרה הראשונה שלי(סטראט) והצוואר לקח לי כ4 ימים ואין לי שום ידע בנגרות. אם בכל זאת אתה רוצה, רוב הסיכויים שאת הכלים והחלקים לגיטרה תקנה מ-stewmac, אם כן מוכרים שם גם צווארים, אין לי נסיון איתם אבל כל מה שב-stewmac טוב בדרך כלל. אתה יכול להזמין גם מכאן שהם ממש בונים לך והאיכות אמורה להיות מצויינת, אתה יכול לקנות איזה צוואר שאתה רוצה כי אם אתה בונה את הגוף אתה תבנה אותו מתאים אבל לא אמור להיות הבדל בין צווארים.
אני עדיין ממליץ לך לבנות בעצמך, הצוואר לוחק יותר זמן מהגוף אבל הוא לא בהכרח יותר קשה.
אני לא חושב שאצליח,אומר את האמת.
בתור אחד שבנה סטראט,כמה עלה הפרויקט אם אפשר לשאול והאם אתה מרוצה מהתוצאה?
מפני שאני חושש שאשקיע כסף בפרויקט ראשון ויצא לי גיטרה ברמה של סקוואיר.
ישן 19-08-2013, 07:47 PM   #4 (permalink)
משתמש מכור

הודה: 880
קיבל תודה 271 פעמים ב240 הודעות
מוניטין: 13 Yehonatan נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tkeuch צפה בהודעה
אני לא חושב שאצליח,אומר את האמת.
בתור אחד שבנה סטראט,כמה עלה הפרויקט אם אפשר לשאול והאם אתה מרוצה מהתוצאה?
מפני שאני חושש שאשקיע כסף בפרויקט ראשון ויצא לי גיטרה ברמה של סקוואיר.
אבל רק ככה לומדים.
ואם תבנה גיטרה, סביר להניח שהיא תהיה יותר טובה מסקוואייר, כי אתה תשים לב לפרטים קטנים שצריך לסדר, ותדאג שהיא תבנה בצורה יסודית כמו שצריך.

ואם היא תצא כמו סקווייר, תפיק מזה לקחים לפרוייקט הבא
Yehonatan is offline   הגב עם ציטוט
ישן 19-08-2013, 08:15 PM   #5 (permalink)
משתמש חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yehonatan צפה בהודעה
אבל רק ככה לומדים.
ואם תבנה גיטרה, סביר להניח שהיא תהיה יותר טובה מסקוואייר, כי אתה תשים לב לפרטים קטנים שצריך לסדר, ותדאג שהיא תבנה בצורה יסודית כמו שצריך.

ואם היא תצא כמו סקווייר, תפיק מזה לקחים לפרוייקט הבא
אני יודע שזאת שאלה אולי מטופשת אבל אני פשוט לא יודע מה תהיה התוצאה.
בהנחה שהכל יהיה טוב,והעצים יהיו טובים,פיקאפים של לולר לדעתי או ברנאקל עוד לא החלטתי
איזה רמה יכולה לצאת?
כי אני מפחד לבנות גיטרה,להוציא את ה1500-2000 שקל לא כולל פיקאפים ואז שיצא לי גיטרה לא טובה ואני לא אהיה מרוצה.
אני לא פותח נגריה או סדנא,זה סוג של פרויטק חד פעמי.
ישן 19-08-2013, 09:29 PM   #6 (permalink)
משתמש מכור

הודה: 880
קיבל תודה 271 פעמים ב240 הודעות
מוניטין: 13 Yehonatan נמצא בדרך המלך

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tkeuch צפה בהודעה
אני יודע שזאת שאלה אולי מטופשת אבל אני פשוט לא יודע מה תהיה התוצאה.
בהנחה שהכל יהיה טוב,והעצים יהיו טובים,פיקאפים של לולר לדעתי או ברנאקל עוד לא החלטתי
איזה רמה יכולה לצאת?
כי אני מפחד לבנות גיטרה,להוציא את ה1500-2000 שקל לא כולל פיקאפים ואז שיצא לי גיטרה לא טובה ואני לא אהיה מרוצה.
אני לא פותח נגריה או סדנא,זה סוג של פרויטק חד פעמי.
דבר ראשון, אם העצים איכותיים, והחומרה איכותית, כבר ההתחלה שלך טובה, ואין סיבה שהגיטרה לא תשמע טוב. מה שנשאר לך במצב כזה, זה לבנות את הכלי כמו שצריך וביסודיות, ככה שלא יהיו פאשלות (כמו צוואר שלא ממוקם טוב או גשר במיקום לא טוב), ואז כמעט ובטוח שתצא לך גיטרה טובה.
חוץ מזה, שאם תקרא הרבה דברים, ותלמד את החומר טוב, אין סיבה שתפשל, בתנאי שאתה עובד זהיר ונכון.

בקשר לצוואר, אני מבין את הפחד שלך. כשאני תכננתי לבנות גיטרה (פרוייקט שלצערי הרב ירד מהפרק בגלל הצבא), חיפשתי באיביי צווארים, כי גם לי זה נראה כמשהו שהוא גדול ומסובך. באיביי אתה תמצא המון תוצאות, ולרוב לא מדובר בעלות גבוהה מידי.
אבל, אני חושב שכדאי לך לנסות לבנות את הצוואר ורק אם תפשל תקנה אחד מוכן. הדבר שבאמת מלחיץ בצוואר (בעיני לפחות) זה הפרטבורד, שאותו אפשר לקנות חרוץ ומוכן כבר. את הצוואר עצמו (וכמובן גם את הפרטבורד) אפשר לבנות גם בפרוייקט הראשון, זה בתנאי שעובדים בצורה זהירה ולא ממהרים. חשוב לעשות מדידות נכונות ורק אז ליישם על העץ.

המון המון בהצלחה!
Yehonatan is offline   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא