עזרה לגבי בחירת כרטיס קול! - פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים
פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים museit.io

פורום שיעורים קנייה ומכירה משחקים
חזור   פורום כלי נגינה פיתוח קול | מוסיקה ישראלית | גיטרה חשמלית קלאסית אקוסטית בס | כתיבת שירים > ציוד לאולפן ומיחשוב > ציוד אולפני

ציוד אולפני כאן אפשר לדבר על מיקרופונים , מוניטורים פריאמפים , סינתיסייזרים , מיכשור חיצוני

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-02-2011, 07:36 PM   #1 (permalink)
גורש מהפורום..סתם

הסמל האישי שלjona222

הודה: 775
קיבל תודה 428 פעמים ב329 הודעות
מוניטין: 21 jona222 נמצא בדרך המלך
ברירת מחדל עזרה לגבי בחירת כרטיס קול!

שלום רב חברים!

יש לי התלבטות קשה בין הכרטיסים הבאים:

tc electronic impact twin
focusrite saffire 24
lexicon u42s

ודרך אגב יש לי יאמאהא מוטיף (סינטיסייזר) שהגיע לי עם הקיובייס, הוא יכול לשמש לי ככרטיס קול?
אני צריך להקלטת שירה, גיטרות וקלידים

תודה מראש!

יוטיוב_-_האתר_הרישמי_לשירים_המקוריים_שלי
פייסבוק_-_הקבוצה_הרישמית_לשירים_המקוריים_שלי

יוני סמאדזה - גיטריסט וקלידן. כותב, מלחין וזמר בסגנון רוק ישראלי
Yoni Smadja - Guitarist & Pianist. Songwriter, Composer and Singer

נערך לאחרונה על ידי jona222, 06-02-2011 בשעה 08:49 PM.
jona222 is offline   הגב עם ציטוט

ישן 06-02-2011, 09:01 PM   #2 (permalink)
משתמש קבוע

הודה: 2
קיבל תודה 142 פעמים ב140 הודעות
מוניטין: 19 ranroby76 נמצא בדרך המלך

עם איזה מחשב אתה מתכנן לעבוד (נייד \ נייח) ?
איזו מערכת הפעלה?
איזו גרסת קיובייס?
האם אתה מודע להשלכות קניית כרטיס פיירווייר (יצא לך לעבור קצת על הפורום) ?

לגבי המוטיף , לא נראה לי שהוא גם ממשק אודיו . אחרת היו מציינים זאת במפורש ובצורה גלוייה .
ranroby76 is offline   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-2011, 05:24 PM   #3 (permalink)
גורש מהפורום..סתם

הסמל האישי שלjona222

אני בעיקרון מתכנן לעבוד על מחשב נייח, מערכת הפעלה לא קריטי בשבילי, קיובייס 3 נראה לי שיש לי עכשיו...
לא כל כך ידוע לי על השלכות פיירוויר..

מה הכי כדאי לי בין הכרטיסים הנ"ל?

ישן 08-02-2011, 10:26 PM   #4 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

קיבל תודה 10 פעמים ב10 הודעות
מוניטין: 14 Spanish Prince נמצא בדרך המלך

ערב טוב,
מה שרובי רשם לך בהודעה למעלה לגבי " השלכות קניית כרטיס פיירווייר " אומר בעצם שיש השלכות לעבוד עם כרטיס בחיבור Firewire לעומת כרטיס בחיבור USB1\2\אוטוטו גם 3.

יש חיבורי Firewire שמגיעים עם המחשב שלך, כנראה, אין לי מושג איזה מחשב יש לך אבל זה גם לא עקרוני כל כך בגלל שלטעמי, מהנסיון האישי שלי, יש רק חיבור אחד שאתה זקוק לו על מנת שתוכל לעבוד עבודה רציפה, חלקה, איכותית, להקליט ללא עכבות סאונד מעצבנות, במיוחד כשאתה שר יש דקויות מיוחדות שאתה מצפה מעצמך להגיע אליהן ולכן חיבור יציב, חזק ואיכותי הוא נחוץ מאין כמוהו באולפן ההקלטות שלך.

לכל כרטיס קול שתקנה, שמגיע עם חיבור פיירווייר תוסיף עוד כמה מאות שקלים בשביל לרכוש כרטיס פנימי\חיצוני של טקסס אינסטרומטס, הTexas Instruments הוא להערכתי חיבור הפיירווייר היציב, החזק והאיכותי שדיברתי עליו ממקודם שנחוץ לך כל כך להקלטה של כל דבר משירה, גיטרה אפילו אבוב, כל דבר שנכנס למיקרופון שלך צריך להישמע באוזניים שלך דרך המוניטורים שלך במלואו.

אני בעלים מאושר לשעבר של האימפקט טווין, כמובן עם טקסס אינסרומנטס, מעולם לא הייתה לי איתו אפילו בעיה אחת ועוד עבדתי עם מחשב נייד, אמנם יוקרתי אבל נייד שגם לא היה מטופל לעבודת אודיו.
שני פראמפים טובים דיו להקלטות להערכתי וכרטיס הקול היחיד שאני מסוגל לחשוב על עצמי משתדרג במלוא מובן המילה אליו עולה קרוב לפי 5 ממנו במחיר אבל לא בטוח שבביצועים כנ"ל.

לפרקים מצאתי את הפראמפים של הטיסי אלקטרוניקס כטובים למרות שעם מיקרופון נוימן זו לא חכמה.
יסלחו לי שאני אומר את זה אבל לקסיקון לא נמצא אצלי בלקסיקון בכלל, עליו אני אפילו לא חושב להמליץ לך, חבר ומכר שלי שניהם נכוו מכרטיסים של לקסיקון ולאו דווקא הלמבדה והפשוטים יותר.

הפוקוסטרייט בחיבור פיירווייר כנ"ל, כרטיס לא רע בכלל לטעמי למחיר שלו כמו כמובן האימפקט טווין, שניהם פלוס מינוס באותו מחיר שטיפה נוטה לטובת האימפקט, שניהם בעלי שתי כניסות קדם מגבר אגב ואת הפוקוסטרייט אני פחות מכיר מהאימפקט.

דבר אחד פחות אהבתי בטיסי אלקטרוניקס לפחות בפעם האחרונה שהורדתי דרייבר שלהם הוא היה גדול, כבד ומסורבל מעט.
אולי הם השתפרו בכתיבת דרייברים שזה עוד משהו שצריך לקחת לתשומת הלב, מאז לא בדקתי לגבי העניין.

אני לא אמליץ לך על עוד כרטיסים כי העניין לא נגמר ויש הרבה מאד כרטיסים טובים למחירים שלהם בשוק ואני מאמין שאם הגעת לשלושת המוסקטרים וודאי קיבלת המלצות לגביהם לפני זה.

לגבי הסינטיסייזר זה מזכיר לי את מה שמישהו לפני כמה חודשים אמר לי כשהוא רצה למכור לי line6 שהוא בעצם גם כרטיס קול וגם מקלדת שליטה ואני אמרתי Hell No!

יש כרטיס קול ויש סינטיסייזר ומקלדת שליטה, לחוד ולטעמי לא משלבים ביניהם בשום אופן.
ויש לך סינטי טוב מאד!

בכל אופן, מקווה שעזרתי, שתצליח!

נערך לאחרונה על ידי Spanish Prince, 08-02-2011 בשעה 10:28 PM.
Spanish Prince is offline   הגב עם ציטוט
המשתמש מודה לSpanish Prince על התגובה
jona222 (12-02-2011)
ישן 12-02-2011, 05:26 PM   #5 (permalink)
גורש מהפורום..סתם

הסמל האישי שלjona222

קודם כל המון המון תודה לך על התגובה המפורטת, המושקעת והבונה!

כמה שאלות:

א. למה לקסיקון מחוץ ללקסיקון שלך? איזה חסרונות יש לכרטיס הזה?
ב. מה שמבדיל בין הכרטיסים השונים ברמת העיקרון מלבד כמות הכניסות והיציאות זה רק הפריאמפים?
ג. מצאתי עוד כרטיס שאולי מעניין של M-Audio Fast track ultra, מה אומר עליו בהשוואה לאחרים שציינתי ולטיסי בפרט?
ד. אני נורא אשמח לעוד המלצות של כרטיסים טובים כי לא קיבלתי המלצות בהכרח, פשוט נכנסתי לחנויות באינטרנט וחיפשתי.

שוב המון המון תודות על על עזרה והתגובה המפורטת והמושקעת שלך! שיהיה לך המשך ערב מצויין ושבוע טוב!

נערך לאחרונה על ידי jona222, 12-02-2011 בשעה 07:05 PM.
ישן 12-02-2011, 10:16 PM   #6 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

ערב טוב, אני מעריך את המחמאות,

בקשר ללקסיקון, בכמה מילים מנסיון אישי של מכרים כי לי מעולם לא היה אותו, הפראמפים בהרבה פחות טובים משל הטיסי אלקטרוניקס וכמובן שברמות המחיר האלו כל דבר קטן משפיע וגורם לך לעבור הלאה לכרטיס הנוסף כמו שקרה לך גם עכשיו עם הM-AUDIO.

אז הFast Track Ultra לטעמי כרטיס לא רע ברמות המחיר האלו, יש לו ארבעה פראמפים, רק שלא ברור אם אפשר להשתמש בכולם ביחד כך שהפלוס הזה של ארבעה פראמפים די מתבטל והאמת? גם לדעתי לא תזדקק לארבעה.
מעבר לזה, הדעה שלי עדיין נשארת איתנה, הטיסי אימפקט טווין נחשב לטוב ביותר בטווח המחירים שלו, פראמפים טובים, קופסא קשיחה ועמידה שמבטלת לגמרי את הפלסטיק שבתוכה מגיע הפאסט טראק אולטרה.
אם אתה רציני לגבי המוסיקה שלך יהיה לך כדאי לחסוך ולרכוש, כי יש אמרה מאד ותיקה שאומרת שמה שעולה לך בזול יעלה לך הכי ביוקר, כי מה שאתה קונה בעצם עכשיו, כל כרטיס קיים שאתה מוציא עליו 2000 ש"ח, בסופו של דבר יחסר לך אם תראה כרטיס נוסף יותר טוב, כי תמיד יש יותר טוב לא יעזור כלום.

אז תשמע אני הולך להציע לך שתי הצעות לכרטיסי קול שלטעמי איכותיים מאד למחירם וגם למחירים של הרבה מעבר.
שניהם פנימיים ובערך בכמה מאות יותר ממה שאתה מאפשר לעצמך וחבל שלא תדע עליהם, הראשון:
עולה 2950, כרטיס RME HDSP 9632.
כרטיס מתקדם במחיר נמוך באופן יחסי, 2 פראמפים יוצאי דופן מבחינת איכות, לא צריך להגיד הרבה RME החברה הגרמנית שרכשתי בעצמי כרטיס קול שלה לאחרונה, אחת המובילות לדעתי כיום ואני חושב שבמלוא מובן המילה הכרטיס הזה ישתלם לך.
הכרטיס השני:
חלילית - Lynx 22
בדיוק מהאתר הזה, לרוב הם מורידים מחירים אם אתה נחמד ומראה רצינות וחשוב להתקשר לשם לפני, מדובר בכרטיס קול יוצא דופן מבחינת איכות שמתאים גם למאסטרינג, פראמפים מצויינים וכל מה שאמור להיות בכרטיס קול לדעתי.
לינקס לדעתי היא אחת מחברות האודיו מהגדולות שיש, לינקס שמוכרת יותר מסדרת האורורה 8 ו16 הממירים המצויינים\פראמפים שלצערי לא הוציאה כרטיס קול חיצוני איכותי ברמות הממירים והפראמפים האלו, לפחות לא מהציוד שהגיע לארץ, נכון שזה חורג מהתקציב שלך וזה שווה את המחיר וההשקעה במלוא מובן המילה!

זו ההצעה שלי עבורך לשבוע החדש, אני במקביל אחפש עבורך עוד כמה אופציות נהדרות ואשלח לך בפרטי.
אז או טיסי אימפקט טווין שהוא הכדאי בטווח המחירים שלו שעם כרטיסFirewire של טקסס אינסטרומנטס יעלה לך עוד כמה מאות שיגיע לאיזור של הRME או אחד משני הפנימיים שישתלם לך הרבה יותר היות ואתה עובד עם נייח.

עלה והצלח ושבוע מצויין לך

נערך לאחרונה על ידי Spanish Prince, 12-02-2011 בשעה 10:28 PM.
ישן 13-02-2011, 08:57 AM   #7 (permalink)
גורש מהפורום..סתם

הסמל האישי שלjona222

וואוו איזה מקצועיות והשקעה! תודה רבה לך!! באמת!!!

כמה שאלות:
1. בכרטיס קול פנימי אני יוכל להקליט כמה ערוצים בו זמנית ושבמחשב זה ינוטב לערוצים נפרדים עם שליטה נפרדת?
2. מה אתה אומר על הכרטיס קול Mackie onyx 400f? פשוט אני יכול להשיג אותו יד שניה אולי...

שוב המון תודה על כל ההשקעה והעזרה שלך, המשך יומצויין!

ישן 13-02-2011, 10:01 AM   #8 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

בוקר טוב,
כשאתה מקליט דרך כרטיס הקול שלך, הכל זה עניין של הגדרות קיובייס או במה שאתה לא עובד בו, ניתן להקליט גם בכמה ערוצים בו זמנית, אותו דבר כמו עם כרטיס הקול החיצוני רק שזה פנימי ומובנה בתוך המחשב.

לגבי הOnyx400F, קודם כל נתחיל מזה שMackie חברה טובה מאד, אוקיי לגבי הכרטיס אני זוכר שבדקתי לגבי כרטיס הקול הזה ספציפית כשחשבתי לקנות בזמנו כרטיס, הכרטיס מתחבר בפיירווייר ויש לו ארבעה פראמפים, כמות כניסות/יציאות שבטוח יספקו אותך יש לכרטיס יציאת אזניות לשליטת ווליום עצמאית שזה פנטסטי מבחינתי (יש שתיים כאלו),
אמנם הוא לא " חתיך " כמו הרבה כרטיסים שמנסים לגרום להם 'To Look Nice' וקצת נראה כמו הוידאו של פעם :) אבל המשפט העיקר האופי והעבודה נחשב פה ובגדול.
יש לו מעבד DSP שלטעמי זה אחד הדברים החשובים, כשאתה יכול גם למצוא מצב Stand Alone מתקדם שזה אומר להקליט ישירות לכרטיס הקול ללא התערבות של מחשב בעיבוד של 64-BIT אמנם FLOAT אבל 64 BIT כשלא ראיתי יותר מדי כרטיסים שמאפשרים עיבוד מתקדם שכזה.

אבל כל אלו פרטים יבשים, אני חושב שהכרטיס הזה יותר מיספק אותך בסביבת העבודה שלך ואני אומר תקנה, במידה וזה פחות מ3000 ש"ח ועוד איך תקנה, כשאתה קונה, תבדוק טוב את הכרטיס, תראה שאין עליו שבירות בצדדים, למטה או למעלה, אם אתה יכול להביא איתך מיקרופון משלך, כמובן קונדנסר מה טוב, לבדוק סתם שתי כניסות אקראיות שתבחר שיראה לך שעובדות מתוך ארבעת הפראמפים, תבדוק שכל הווליומים של הכרטיס עובדים, אם אפשר גם לבדוק את שתי יציאות האזניות מה טוב, תבקש לשמוע איכות בזמן אמת, כאשר מי שמוכר לך את כרטיס הקול, רק ידבר לתוך המיקרופון ותוכל לאשר שכשתחזור הבייתה תוכל להתחיל ולהקליט.

תזכור את כל אלו ואתה מסודר.

רק שני דברים אחרונים כשאני אומר לך תלך על הכרטיס All The Way אבל שני דברים בשבילך:
1. אל תוותר לבן אדם שמוכר לך, כל תכנה ודיסק שמגיעות עם הכרטיס מהחנות שהוא רכש אותו בה תבקש כי אנחנו בישראל ואנשים אוהבים להשאיר אצלם כמה שאפשר, לא ידעת שיש נלווים לא שאלת? אחרי שקנית אתה כבר לא תקבל אותם בינינו.

2. כרטיס Firewire של טקסס אינסטרומנטס זוכר? כשאתה רוכש את הכרטיס תבדוק אם לבן אדם יש כרטיס של טקסס אינסטרומנטס ואם לא תשאל לאן הוא חיבר אותו ואיך הוא עבד עם הכרטיס במחשב, תתעניין כי יכול להיות שזה יהיה שווה לך כסף אח"כ, אם זה טקסס מובנה במחשב תשאל אותו איזה מהמובנים שיש בחנות כי יש כמה, לדעתי זה יעלה לך בסביבות ה250 שקלים חדש מחנות שנמצאת באיזור רמת גן.

בהצלחה ברכישה ותחזור לעדכן
שבוע מעולה
ישן 13-02-2011, 03:38 PM   #9 (permalink)
גורש מהפורום..סתם

הסמל האישי שלjona222

אני מאוד מאוד מודה לך על ההכוונה והעזרה!!! אין מילים!!

א. הכרטיס קול הספציפי הזה של מקי לדעתך עולה באיכות גם הפנימיים שהראית לי וגם על הטיסי אלקטרוניק כך שאין בכלל מה להתלבט?

ב. ואפשר להקליט איתו 4 ערוצים בו זמנית נכון?

שוב המון תודה מראש!!! :)

ישן 13-02-2011, 10:17 PM   #10 (permalink)
משתמש מאוד פעיל

בשמחה רבה,
לגבי להקליט איתו ב4 ערוצים בו זמנית לדעתי לא אמורה להיות בעיה, לדעתי הוא עולה על האימפקט טווין שעליו רק שתדע, קיבלתי 7 הצעות בשבוע שעבר כשרשמתי שאני מוכר אותו יד שניה והן לא מפסיקות להגיע גם אחרי שכבר ביטלתי את המודעות אבל מסתבר שנשארו כמה שאריות איפושהו.

Mackie לדעתי הם בליגה אחת מעל טיסי אלקטרוניקס, האימפקט טווין אמנם הוא דגם קטן עם פראמפים שלפי טענת טיסי עצמה מעט יותר טובים או באותה רמה של הקונקט 48 שעולה כפול ממנו ודווקא הטיסי מופיע ככרטיס הדגל שלהם.

בכל מקרה איזה כרטיס מכל מה שהמלצתי לך שתיקח אתה מסודר, תוכל להקליט ברמה שתספק אותך, כניסת גיטרה, לחבר מוניטורים וסינטי\מקלדת שליטה וכ'ו וכ'ו.

תרכוש את הOnyx 400F, תתחדש ו'תרוץ לספר לחבר'ה' איך הכרטיס לטעמך מה יותר טוב ומה פחות.

בהצלחה, תהנה ומזל טוב על הרכישה!
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא